Yozgat Şehir Hastanesi’nin son durumu hakkında Yozgat’ta görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Hastane İşletme Müdürü Mehmet Karakuş, Yozgat Şehir Hastanesi olarak, teknoloji ve hizmet noktasında birçok Avrupa ülkesinin üzerine çıkmak istediklerini belirtti.

Yozgat Şehir Hastanesi’nin son durumu hakkında yerinde incelemeler yapan Karakuş yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: “Kamu özel işbirliği ile faaliyete hazır olduğumuz hastanemizde 19 hizmeti sunacağız. Bütün simülasyonlarımızı tamamladık. Sağlık Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda açılış tarihini bekliyoruz. Biz hazırız. Ülke olarak hem yatak kapasitesiyle Avrupa’nın üzerine çıkacağımız aşikar. Yalnız mimari ve teknolojiyle kalmayacağız ve hizmet kalitesi anlamında da Avrupa’nın üzerine çıkmak hedefimiz var. Tıbbi teknoloji de de son teknolojiyi kullanıyoruz”

Şehir Hastanesi Proje Müdürü Mustafa Tibukoğlu ise hastanenin 1.5 yıl gibi kısa bir süre içerisinde tamamlandığını belirterek “ Yozgat Şehir Hastanemiz tüm inşaat faaliyetler ve medikal hizmetlerle birlikte açılışa hazır bir vaziyete getirildi. Biz 142 bin metrekare kapalı alanı olan bir yapıda inşaatımızı gerçekleştirdik. Tam bir buçuk sene gibi kısa bir süre içerisinde binayı hazır hale getirdik. Bina tasarlanırken en kaliteli çözüm ortaklarıyla çalıştık. İnşaat süresinde hiçbir sıkıntı yaşamadan mevcut kontrat süresinden 5 ay önceden hazır hale gelmiş bir bina. Toplam 14 bin farklı hizmet personeliyle çalıştık. 25 yıl buradayız. Kullanılan tüm malzemeleri 1. sınıf seçerek bu binayı bu hale getirdik. Yozgat’ımıza hayırlı olsun” dedi.