Geçtiğimiz günlerde TKHK Başkanı Prof. Dr. Alper Cihan, Yozgat Şehir Hastanesi değerlendirme toplantısında verdiği talimat üzerine, Yozgat Şehir Hastanesi ön değerlendirme anketi Yozgat Devlet Hastanesine gelen hastalara ve hastane personeline yapıldı. 

Acil servis, poliklinik, yatan hasta olarak başvuru yapan hastalara ve çalışanlara hastanenin acil çözülmesi gereken majör sorunlarının tespitini içeren, “Majör Sorun anketi” ve yeni açılacak olan Yozgat Şehir Hastanesinden beklentilerin neler olduğunun belirlenmesi amacıyla 10 soruluk anket yapıldı. Hasta kayıt işlemleri, muayene odalarının düzeni,  bilgilendirme, hastane yemekleri gibi sorular soruldu. 

Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada; "Kurum Başkanımızın vermiş olduğu talimatla hasta ve çalışanlarımıza Yozgat Şehir Hastanesi açılmadan yaptığımız ön değerlendirme anketi, şuan var olan sorunları yeniden gündeme getirerek, şehir hastanesinde düzeltmiş bir şekilde hizmet vermeyi amaçlamaktayız. Yine anketimiz de hasta ve çalışanlara şehir hastanesinde beklentileri ile ilgili sorular soruldu. Çalışmalarımıza bu beklentiler doğrultusunda planlama yapacağız" dedi.