Yozgat Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Yozgat Şehir Hastanesinde, 24 Şubat’tan itibaren anjiyo işlemlerinin yapılmaya başlanmasıyla, bir ayda toplam 132 anjiyo gerçekleştirildi.

Anjiyo yapılan 132 hastalardan; 55 hastaya balon-stent işlemi uygulandığını, beş hastaya ise By-Pass kararı alınarak, sevk edildiğini belirten, Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada ise; kalp krizi vakalarına her an müdahale edildiğini ifade etti. 

Kurca; "Pek çok hasta nakil sırasında hayatını kaybederken birçok hasta da tıkalı damarları ile yolda kaybedilen süre nedeniyle tam olarak eski sağlığına kavuşamıyordu. Şubat ayından itibaren Yozgat Şehir Hastanemizde 132 anjiyo işlemini gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Anjiyonun gerçekleştirildiği ünitede görev yapan başta uzman hekimlerimizi ve diğer sağlık çalışanlarımızı yürekten kutluyorum. Anjiyografi ünitesinin kurulması ile birlikte çevre illere anjiyo yaptırmak için sağlık tesisimizden il dışına yapılan sevklerde büyük ölçüde bir azalma olacak. Yozgat’ın kalbi bizimle atacak" dedi.