Nüfusuna göre en fazla şehit veren illerin başında gelen Yozgat’ta, il genelinde ikamet eden tüm şehit annelerini ilimiz Valisi başta olmak üzere, ilçe kaymakamları, il müdürleri ve ilçe müdürleri bir plan dahinde ziyaret ederek şehit annelerini yalnız bırakmadı.
 
Şehit annelerini ziyaret ederek Anneler Günü’nü kutlayan Vali Kemal Yurtnaç ve hanımefendi, daha sonra Alparslan Türkeş Huzurevi sakinlerini ziyaret ederek hediye verip pasta ikram etti.
 
Vali Yurtnaç, huzurevi çalışanlarına hitaben yaptığı konuşmada, bu tür yerlerde çalışanların empati kurarak burada bulunan yaşlılara hizmet etmesi gerektiğini, bu konuda çok hassas olmalarını belirterek, burada çalışan hanımların da Anneler Günü’nü kutladı.
 
Son olarak Yerköy ilçesinde düzenlenen şehit anneleri pikniğine katılan Vali Yurtnaç, şehit ailelerinin emrinde olduklarını belirterek, “Şehit ailelerimize vatanımız ve milletimiz adına minnettarız. Terörle mücadele son bir terörist dahi kalmayıncaya kadar sürecek. Sizler bize evlatlarınızın emanetisiniz. Bu emanete sahip çıkmak bizim en önemli görevlerimizden bir tanesi. Bizim kapımızda gönlümüzde sizlere her zaman ardına kadar açık” dedi.

Vali Yurtnaç ve beraberindekiler daha sonra pikniğe katılan şehit aileleriyle tek tek ilgilenerek sohbet ettiler.