27 Ekim 2016 tarihinde bölücü terör örgütü ile mücadele harekatı kapsamında Tunceli İli Pülümür İlçesi kırsalında devam eden Şehit J.Asb.Kd.Çvş. Metin KILDIŞ-5 operasyonu esnasında bölücü terör örgütü mensupları tarafından haince tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan J.Uzm.Onb. Lokman Dargın için Bingöl DHMİ Havalimanı’nda resmi tören düzenlendi.
 
Şehidimizin Türk Bayrağına sarılı naaşının katafalka konulmasıyla başlayan törende şehit Dargın için Saygı duruşunda bulunuldu. Şehidimizin öz geçmişinin okunmasının ardından konuşma yapan Vali Yavuz Selim Köşger: “Bu hafta bizim için tam bir hüzün haftası. Gamımız, hüznümüz, kederimiz dağlardan büyük. Hüznümüzü ifadeye kelimeler kifayetsiz. Son beş günde 4 vatan evladını Bingöl’de şehit verdik. Şehitlerimizin ikisi Diyarbakırlı, biri Tokatlı, biri de Maraşlıydı. Bu bize şunu gösteriyor; bu kahpeler, bu vatana kast eden alçaklar milletin herhangi bir kesimi ile ilgili bir kaygıları yok. Bunlar, kendilerini maşa olarak kullanan emperyalist güçlerin çıkarı dışında başka hiçbir şeye hizmet etmiyorlar. Bu aynı zamanda bize şunu da gösteriyor; Mücadelenin yoğunlaşarak devam ettiğini, bunlara yaşam alanı bırakmama konusunda kararlılığımızı da gösteriyor. Allah şehitlerimize rahmet eylesin. Millete kasteden bu alçaklar da kahrı perişan olsun” dedi.
 
İl Müftüsü Mecit Can tarafından okunan duanın ardından, Şehit Lokman Dargın'ın naaşı, son yolculuğu için Yozgat'a uğurlandı.