Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde PKK'lı teröristlerce 10 Mayıs'ta düzenlenen bombalı saldırıda yaralanmasının ardından, sevk edildiği Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) dün şehit olan hemşehrimiz polis memuru Mücahit Erbaş'ın cenazesi, Sorgun’da dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Bugün sabah saatlerinde helikopterle Sorgun İlçe Stadı'na getirilen 27 yaşındaki Erbaş'ın naaşı, cenaze nakil aracına konularak helallik alınması için konvoy eşliğinde Bedirbaba Mahallesi'ndeki babaevine getirildi. Şehidin cenazesi, helallik alınmasının ardından Belediye Meydanı'na götürüldü.

Cenaze törenine şehidin annesi Hatun, babası Ali Erbaş ve yakınlarının yanı sıra Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, silah arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidin ağabeyi Enes Erbaş, kardeşinin Türk bayrağıyla örtülü tabutuna sarılarak, "Başımıza gelene kadar bilemedik. Allah şehadetini kabul etsin. Gözlerini açmıştın, bizi umutlandırmıştın. Allah yolunda şehit oldun" diyerek gözyaşı döktü.

Erbaş, İl Müftü Vekili Süleyman Eroğlu'nun dua okuması sırasında şehit kardeşinin tabutunun üzerine Besmele yazılı örtü serdi.

Emekli imam olan babası Ali Erbaş'ın kıldırdığı namazın ardından şehit polis memuru Mücahit Erbaş'ın naaşı, ilçe mezarlığına defnedildi.

Bayrak Şehidimizin Babasına Teslim Edildi
Şehit Mücahit Erbaş'ın cenaze töreni sonunda Vali Abdulkadir Yazıcı şehit tabutunun üzerindeki Türk Bayrağını; “Şehidimizin çok değerli anne ve babası. Şehidimizin son örtüsü olan şanlı bayrağımızı size takdim ediyorum. Siz ki onlarca yıl göreviniz gereği ümmete, cemaate ve bu insanlara Firdevs-i Aladan Alay-ı İlliyedinden bahsettiniz ve şimdi aynı sözleri biz size söylüyoruz. Herkes salih bir evlat diye uğraşırken; Hayırlı bir evlat için, Mevla’ya dua ederken siz şehit babası oldunuz. Bizler sizlerin acılarına, hüzünlerine belli bir yere kadar ortak olabiliyoruz. Eminim ki şehidimize “ey şehit tekrar bu dünyaya dönmek ister misin diye sorsalar” belki bize diyecek ki “ben sevgililer sevgilisini buldum, dönmek istemiyorum.”  Kim karda kim zararda bilemiyoruz ama bildiğimiz bir şey var ki sizin evladınız bu yüce devlet ve millet için, bu bayrak için canını feda etti. Şimdi bu şanlı bayrağı öpüp sizlere takdim ediyorum. Sizlerde ömrünüz oldukça, gerek çocuklarınız gerek sevgili annesi bu bayrağı evinizin başköşesinde şerefle taşıyın. Mevla rahmet eylesin” sözleriyle şehidimizin babası Ali Erbaş’a teslim etti.