Trabzon'un Maçka ilçesinde yürütülen önleyici güvenlik faaliyeti sırasında terörist unsurlarla sağlanan temasta şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Osman Gazi Çetingöz'ün cenazesi, Sarıkaya’da toprağa verildi.

Şehit Çetingöz için öğle vakti Sarıkaya Barbaros İlkokulu bahçesinde cenaze töreni düzenlendi. Şehidin öz geçmişinin okunmasının ardından cenaze namazı şehidin imam olan babası Kerim Çetingöz tarafından kıldırıldı. 

Şehidin babası Çetingöz, namaz sonrası oğlunun tabutu başında bir konuşma yaptı. Çetingöz, "Bir gün her nefis muhakkak ölümü tadacaktır. Ben evlat yetiştirdim bu vatan için. İsmini, Osman Gazi koydum, tıpkı bu ülkeyi kuran Osman Gazi'nin neslini devam ettirsin diye. Bir tane Osman Gazi ölür, işte gördüğünüz bin tane Osman Gazi burada. O hainler sanmasın ki, Osman Gaziler biter. Biz, Yozgat'ın bağrından koşup gelen delikanlıyız. Eli kanlı değil, vatan için yürekten inanıyoruz. Biz hayatımızı feda etmişsek, benim bir tanecik yavrum hayatını feda etmişse bu vatan uğrunadır" dedi.

Kur'an-ı Kerim'in iyi okunması ve içeriğinin iyi anlaşılması gerektiğini ifade eden Çetingöz, "Buradan bütün dünyaya ilan ediyorum, dıştaki fitneler, müşrikler, kafirler, aramızda Müslümanız deyip gezip de içimizde hainlik yapan fitneler ve münafıklara sesleniyorum. Yüce Kur'an'ı iyi okusunlar. Bütün yeryüzündeki Müslümanlara buradan sesleniyorum, Kuran'ı detaylı okusunlar, içeriğini iyi anlasınlar. Kuran'ın bize ne demek istediğini, sevgili Peygamber Efendimiz'in bize ne demek istediğini iyi anlasınlar, dağılıp parçalanmasınlar, bölünmesinler" diye konuştu

Tören sonrası şehidin naaşı ilçe mezarlığında toprağa verildi. Defin sonrası İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, şehidin tabutu üzerine örtülen Türk Bayrağını ve şehidin fotoğrafını öperek şehidin babasına teslim etti.

Törene şehidin yakınları, İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, Vali Kemal Yurtnaç, Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Bozok Üniversitesi Rektörü Salih Karacabey, Jandarma Özel Arama ve Kurtarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.