Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Vali Abdulkadir Yazıcı; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. Yıldönümünü münasebetiyle düzenlenen yemekte Şehit Aileleri ve Gazilerle bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada Bakan Bozdağ Şehitlik Mertebesinin Peygamberlik sonra en yüksek mertebe olduğunu vurgulayarak tüm şehitlerimize Allahtan rahmet yakınlarına sabır ve gazilerimize de sağlıklı uzun ömür temennisinde bulundu.
  
Şehit Tufaner’in Ailesine Taziye Ziyareti
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Vali Abdulkadir Yazıcı; Şehit Özel Harekât Polisi Muzaffer Tufaner’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Ziyarette,  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Vali Abdulkadir Yazıcı geçtiğimiz hafta Şırnak'ın İdil ilçesinde terör örgütü mensuplarına yönelik sürdürülen operasyonlar sırasında şehit olan Özel Harekat Polisi Muzaffer Tufaner’e Allah’tan rahmet ailesine sabır diledi. 

Okunan Kur'an-ı Kerim'in ardından Bakan Bozdağ ve Vali Yazıcı  şehidimizin babası Ali Tufaner, annesi Ayten Tufaner ve eşi Menduha Tufaner ile vedalaşarak evden ayrıldı.