19 Aralık’ta Fırat Kalkanı Harekatı'nda yaralanan ve Gaziantep'te tedavi gördüğü hastanede bir hafta sonra şehit olan sözleşmeli er Mehmet Ünal'ın şahadet belgesi Annesi Perihan Ünal’a verildi.

Sorgun İlçe Jandarma ve Garnizon Komutanı Binbaşı Metin Gezer ile birlikte Şehit Mehmet Ünal’ın ailesini ziyaret eden Kaymakam Mustafa Altınpınar, devletin tüm kurum, kuruluş, amir ve memurlarıyla şehit ve gazilerin yanında olduğunu belirterek “Onlar bu vatan için canlarını veren kahramanlardır. Onlar bizler sıcak yataklarında uyurken, gecenin kör karanlığında düşman ve hain kovalayan vatan evlatlarıdır. Onlar bu milletin gururudur. Onlar için ne yaparsak yapalım haklarını ödeyemeyiz. Onların istek ve talepleri bizim için birer emirdir. Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, terörle mücadeleyi azim ve kararlılıkla yürüten kahraman asker, polis, korucu tüm güvenlik görevlilerine başarılar ve can sağlığı temenni ediyorum” dedi.

Kaymakam Altınpınar ve Binbaşı Gezer daha sonra Ağustos ayında Bingöl Havalimanı yolunda Çevik Kuvvet polislerini taşıyan zırhlı servis aracının geçişi esnasında PKK'lı teröristler tarafından bomba yüklü aracın patlaması sonucu şehit olan Yunus Emre Doğan'ın ailesini de ziyaret ettiler.