Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit olan Yozgat ili Çayıralan İlçesi İnönü Köyü nüfusuna kayıtlı Ali Mehmet Vurel'in  ailesine maaş bağlanması işlemi tamamlandı.
                
Ziyarete; Ak Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal,  Yozgat Vali Yardımcısı Yavuz Güner, Çayıralan Kaymakamı Ömer Faruk Yüce, Çayıralan Belediye Başkanı Yasin Şahiner, Yozgat Ak Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, Çayıralan Ak Parti ilçe Başkanı Arif Akpınar,  Sosyal Güvenlik Kurumu müdürü Bilal Keskin,İl Genel Meclis Üyeleri Abdulbaki Karataş ve Bülent Akpınar hazır bulundular.  
                
Ak Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Yozgat Vali Yardımcısı Yavuz Güner, FETÖ'nün darbe girişimine karşı verilen mücadelede şehit olan 42 yaşındaki Ali Mehmet Vurel'in ailesini ziyaret ederek, ailelere şehitlik maaşlarının bağlandığına dair tebligatı sundu. Şehit Ali Mehmet Vurel'in çocuklarının Ankara'da ikamet etmesinden dolayı tebligat İnönü köyünde ikamet eden annesi ve kardeşlerine bildirilirken,  Ankara'da yaşayan çocukları içinde tebligatın posta yoluyla gönderildiği belirtildi.

Ak Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, şehit Vurel'in annesi ve kardeşlerine ziyarette yaptığı açıklamada, şehitliğin kesinlikle hiçbir maddi değerle ölçülemeyeceğini söyledi.

Şehitliğin değerinin ancak Allah katında olduğunu ifade eden Soysal, şöyle devam etti: "Bu şehitlerimizin yaptıkları tarihe altın harflerle yazılacaktır. Çünkü; dünyada böyle vatanına, bayrağına, dinine bağlı başka bir millet yoktur. Hiçbir emir almadan gönüllülük esasına dayanarak bu darbeyi durdurmayı kendine görev arz etmiş, geleceğine sahip çıkmak adına bu yolda canını feda etmiştir. Bu olay aynı Bedir'deki muharebe gibi, Çanakkale harbinden bir farkı yoktur. Bu şehitlerimiz ve gazilerimiz  sayesinde bu ülkenin önü açıldı ve şu anda rahat nefes alabiliyoruz” dedi.

“Şükürler olsun ki Türkiye Cumhuriyeti gücüyle kuvvetiyle kudretiyle vatandaşının yanındadır” diyen Yozgat Vali Yardımcısı Yavuz Güner ise yaptığı açıklamada: “240 demokrasi şehidimiz, 2 bin 200 gazimiz var. Daha önceden asker ve polis şehit olduğunda ailesinden iki kişiye kamuda çalışma hakkı, tazminat ve maaş bağlanıyordu. Hükümetimiz bir karar aldı. 15 Temmuz darbe girişimi esnasında şehit ve gazi olan kardeşlerimize de bu hakkı verdi. Bu acıyı hafifletir mi, hafifletmez ama bu şunu gösterir ki, devletimiz vatandaşımızın her zaman yanında. Vatandaşımız o gece nasıl devletinin yanında olduysa, devletimizde bu gün bu vatandaşlarımızın yanında." dedi.
                
Aile ziyaretinde açıklamada bulunan Yozgat SGK İl Müdürü Bilal Keskin ise şehidimizin ailesine 4 Bin Tl'nin üzerinde maaş bağlandığını, bunun yanında 239.209 TL tazminat ödeneceğini ve şehidin çocuklarından ailenin belirleyeceği iki kişinin kamuda istihdam edileceğini belirtti. Ayrıca ailenin talebi doğrultusunda 94 Bin TL faizsiz konut kredisi verileceğini ve bağlanan maaşlarından taksitler halinde kesinti yapılarak geri dönüşümünün sağlandığını, bunun yanında elektrik ve su indiriminden faydalanacaklarını kaydetti.