Vali Kemal Yurtnaç, Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 177’nci yıl dönümü münasebeti ile gazi ve şehit yakınları ile iftarda bir araya geldi.
 
İl jandarma Gazinosunda düzenlenen iftara Vali Yurtnaç’ın yan sıra Jandarma Alay Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Vali Yardımcıları Gökhan İkitemur ve  Adnan Daldal, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Müftü Vekili Süleyman Eroğlu ile gazi ve şehit yakınları katıldı.
 
Gazi ve şehit yakınlarının ülkenin bütünlüğün korunmasında büyük bedeller ödediklerini belirten Vali Kemal Yurtnaç, “Sizler bizler için ve milletimiz için değerli insanlarsınız. Zira bizim inancımız şehitlere asla ölüler demiyor. Onlar Allah katında diridirler. Ama bir ayrılık var, biz bu ayrılığa üzülüyoruz. Ben Yozgat Valisi olarak ve çalışma arkadaşlarımın sizlerin emrinizdeyiz. Her ne ihtiyacınız olursa olsun, bizler sizlerin her zaman yanınızdayız. Buda bizim sizlere karşı görevimiz ve sorumluluğumuz. Tabi ülkemizde terör hadiseleri hala devam ediyor. Ama şuna inanın ki bunlar için başka kaçış yolu kalmadı. Ya yok olacaklar ya silahlarını bırakacaklar. Bunun başka çözüm yolu yok. Bu millet bu konuda çok bedel ödedi, artık hükümetimizin aldığı kararlarla, milletimizin dik duruşuyla inşallah bu terör çok yakın zamanda bitecektir” dedi.