Yozgat'ın Kadışehri İlçesi'nde partisinin ilçe kongresine katılan BBP Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, ülke gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

24 Haziran'da yapılacak olan Erken Seçimin milletimize ve devletimize hayırlı olması temennisinde bulunarak konuşmasına başlayan Şenliler, 24 Haziran Erken Seçiminin millet için tarihi bir fırsat olduğunu ifade etti.

ARINMA İÇİN TARİHİ BİR FIRSAT
"Siyasette, bürokraside arınma için tarihi bir fırsat. Bunu iyi değerlendirmek gerek. Aksi halde seçim sonrası ülkeyi yönetmek zorlaşacaktır" diyen Şenliler, şöyle konuştu:

"Devlet/Millet silkinip kendine gelmez ise, atılan nutukların hiçbir anlamı yok. İçinde bulunduğumuz şartlar 1. Dünya Savaşı öncesi şartlar. Ya bunu görür hazır oluruz ya da güle oynaya kaybederiz. Şu anda çoğu yönetici/siyasiler bulunduğu kuruma çökmüş kimseyi yaklaştırmama peşinde. Erken Seçim kararı umutlarımızı artıracaktır. FETÖ/PKK gibi terör örgütleri, kamuda hücrelere sızmış kripto yabancı lobi mensupları seçim sonrası cımbızla ayıklanacak umudunu taşıyorum. FETÖ ile mücadele edecek ekibin Keskin zeka, sade akıl, feraset ve ciddi bir teknoloji bilgisine ihtiyacı var. Karmaşa gibi görünen aslında basit. Ama bazen çok hatalı yaklaşımları görüyoruz. Bu da can yakıyor. Başkanlık sonrası koordine iyi yapılırsa millet rahatlar. FETÖ/PKK vs. bu şartlarda ayakta kalmamız Allah'ın bir lütfüdür. Milletin Dualarındadır. 15 Temmuz sonrası devlet, her zamankinden daha güçlü ve doğru adımlar atıyor. Başkanlık sonrası bunu daha net göreceğimizi düşünüyorum."

SEÇİM KARARI İLE DÜZENBAZLARIN DÜZENİ KAFALARINA GEÇTİ
Şenliler, konuşmasında seçim kararı ile düzenbazların düzeninin bir kez daha kafalarına geçtiğini belirterek; "Devletimiz yine bir adım önde" dedi.

Türkiye üzerinde; Finans terörü ve FETÖ üzerinden baskıyı giderek artırma niyetinde olduklarını işaret eden Selahattin Şenliler, şunları kaydetti:

"Bu süreçte derin bir ekonomik kriz gelirse sokaklar, meydanları hareketlendirecek ortamı yakalarlar. Bunu biliyorlar ama bu durumu devletimizde görüyor. Erken seçim Fırsatçılara tokattır. Türkiye, özellikle Batı ülkelerinin hedefinde. Son 5 yıldır yaşadıklarımıza bakarsak FETÖ/PKK/DAEŞ üzerinden devlet ve millet yıpratıldı. Türkiye'de sol görünen terör örgütleri ve şahıslar zannedildiği gibi SSCB/Rusya destekli değil Batı desteklidir.

YANİ HER ÖRGÜTÜN İPİ AYNI
Ortadoğu yeniden dizayn ediliyor. Balkanlarda hareketlilik var Ege'de Yunanlıları üstümüze kışkırtıyorlar..Akdeniz'de büyük bir enerji paylaşımı var Çin üzerinden Yeni İpek Yolu Projesi var ve bu süreçte Türkiye iyi yönetilmeli...

15 Temmuz sonrası siyasetin, bürokrasinin FETÖ/PKK mücadelesine yönelik temizlenmesi arınması gerekti. FETÖ ile canla başla mücadele eden yargıçlarımız var ama "FETÖ Borsası" vs gibi dile getiriline olumsuz örnekler Milletimizin canını fena halde sıktı.

Erken seçim tartışmalarının olduğu, geleceğin yönetiminin belirsiz olduğu bir ülke, uluslararası finans/yatırım arenasında zorlanırdı. Ama şimdi seçim kararı alındı..ve yeni bir süreç başlayacak, yeni işbirlikleri vs. Dünya artık tek kutuplu değil bu nedenle işbirliği seçenekleri çok.

Türkiye'de "kaotik bir düzen" oluşturmak için atılan adımları gördük/görüyoruz ama bunları sağduyu sahibi tüm vatandaşlarımızda gördü.. Artık seçim kararı alındı ve bu düzenbazların düzenleri kafalarına geçti. Devletimiz bir adım önde.."

ABDULLAH PUSUN GÜVEN TAZELEDİ
BBP Kadışehri İlçe Kongresi'ne tek aday olarak katılan Abdullah Pusun güven tazeledi. Şenliler, Pusun ve yönetim kurulu üyelerine başarı temennisinde bulundu.

Abdullah Pusun başkanlığındaki yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:

"Asil Üyeler: Eyüp Kırlar, Süleyman Tanrıkulu, Erkan Duygu, Sami Tanrıkulu, Kani Tanrıkulu, Erol Tanrıkulu, İsmail Çetin, Sadık Aksoy, Ayşe Pusun."

Yedek Üyeler: Kasım Sarıkaya, Durak İşbilir, Sadık Aksoy, Mustafa Öztürk.

İl delegeleri: Abdullah Pusun, Bekin Çetin, Dursun Açıkgöz, Haydar Zararsız, Orhan Doğan, Hasab Ünal, Ali Avcı, Ali Rıza Aksu, Burak İşbilir."