Türkiye’yi karanlığa sürüklemek isteyenlerin kardeşi kardeşe düşman ettiği ihtilal yıllarının canlı tanıklarından, ülkücü camianın tanınan ismi Selahattin Şenliler, cezaevi yıllarında kaleme aldığı şiirlerini “Duvarların Ardından” ismini verdiği bir kitapta topladı. 

Kitapta yer alan şiirlerin o günlerin izlerini, o günleri yaşayan bir gencin düşünce dünyasını yansıtıyor. 

BBP Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, ihtilal ve darbelerin yaşandığı siyah-beyaz yılların Türkiyesinde cezaevinde nefis mücadelesi veren ülkücülerden oldu. Şenliler, o günlerin Türkiye’sini  anlatın “Duvarların ardından” isimli şiir kitabını düzenlediği basın toplantısı ile tanıttı.

Şenliler, o yıllarda kaleme aldığı şiirleri paylaşmak, o günlerin izlerini günümüze taşımak adına bir kitapta toplamak istediğini söyledi.

Şiirin ön sözünde yer alan ifadelere de dikkat çeken Şenliler, kitabın ön sözüne ilişkin şunları kaydetti: “Ben bir şair değilim. İddialı bir yazar ise hiç olmadım. Bu ülkenin kaderi yaşadığı coğrafya ile özdeş olmuştur hep. Bin yıldır bu toprakları yurt tutan ecdadımız çok ağır bedeller ödemişler ve hala ödemeye devam etmekteyiz. Kırk yıl evvel ülkemizin bağımsızlığı ve bekası için emperyalist güçlerin oyunlarına karşı bedel ödeyen bizler, ödediğimiz bedel karşısında hiçbir şey istemedik. Ülkücüler devletin kendilerine reva gördüğü muameleyi hiçbir zaman unutmadı. Devleti dönüştürmek, bu dönüştürmede yerli ve milli olan ne varsa yok etmek isteyen Marksist-Leninist anlayış ile yine düzeni, ‘devleti-i ebed müddet’ ve ‘rızay-ı bari’ diyerek ‘savaşımız vurguncu düzenidir’ anlayışı ile değiştirmek isteyenleri bir tutan devlet, daha ileri giderek ‘bir ondan bir bundan’ diye denge gerekçesinde halisane duygularla ‘bozuk düzene karşı’ ideolojik mücadele veren bütün kesimlere de kara bir dönem yaşattı. 

Bir devrin hikayesi yaşayanların ağzından ve onların kaleminden mutlaka tespit edilmeli, gelerek nesillere bir ibret olarak bırakılmalıdır, diye düşünüyorum” dedi. 

Şenliler, kitabına destek verenler de teşekkür etti. 
BBP Genel Başkan yardımcısı Şenliler, Ankara’daki kitap fuarında BBP Genel Başkanı Mustafa Destici başta olmak üzere pek çok ülkücü ve kitapsevere kitabını imzalayarak hediye etti.