Yozgat Belediyesi, Etüt Proje Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan ve 6.500.000 Milyona mal olacak Şeyh Osman Mahallesi ve Çapanoğlu Mahallesi park yapım ve işyerleri inşaatı başladı.

Şeyh Osman Mahallesi'nde inşa edilecek olan park 18.500 m2 alan üzerinde inşa edilecek ve park içerisinde kafeteryalar iş merkezleri kapalı çocuk oyun alanları, fitness grupları, engelli kafeteryası, buz pisti, kaykay parkuru, su oyunları, sentetik çim saha, tırmanma tepeleri, çim amfi, yürüyüş yollarıyla birlikte meydan üzerinde 17 metre yüksekliğinde tarihi saat kulesi bulunacak.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Kentpark bölgesindeki meydana gelen yoğunluğu şehrin her bölgesine yaymak istediklerini ifade ederek, "Şeyhosman mahallesine yapılan park çok kapsamlı bir projedir. Mevcut Kentpark'tan daha büyük bir alanı kapsayan ve daha kullanışlı bu proje o bölgede çok önemli bir ihtiyaca cevap verecek." dedi.

Proje içerisinde 4000 m2 "Doğal Gölet" oluşturulacağını ve gölet içerisinde su kuşları ve su oyunları gösterileri yapılacağını vurgulayan Başkan Arslan "Yozgat'ımızı yaşanabilir bir kent kimliği kazandırmak adına şehrimizin her bölgesinde cazibe merkezleri oluşturmayı seçim beyannamemizde açıklamıştık. Seçildiğimiz günden bu güne mahallelerimizin eksikliklerini yerinde tespit edip Etüt çalışmalarımızı başlattık. Halkımızı Kentpark bölgesinden şehrimizin tamamına yayabileceğimiz ve Eskipazarından Esentepesine Şeyh Osman Mahallesinden Şeker Pınarına kadar her bölgeyi birbiri ile bağlantılı hareket ettirip halkımızın daha refah bir ortamda sosyal yaşantılarını sürdürme gayretindeyiz." diye vurguladı.

Şuan da yapılmakta olana parkın 2 etaptan oluşmakta olduğunu söyleyen Başkan Arslan, "Birinci etabı Şeyhosman mahallesinde bulunan İŞGEM olarak bilinen bölge olup burasını 18.500 m2 arazi üzerinde değerlendirerek parkımızı yapıyoruz.

2. etabı Çapanoğlu mahallesinde bulunan Toki parkı olup iki proje aynı anda devam edecektir. İnşallah Yıl içerisinde mevsim normallerinde giderse tamamlamayı düşünüyoruz. İhalesini yaptığımız projeler toplam tutaarı 6.5 milyon T.L olacak." diye konuştu.