Sorgun Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Merkez Müdür Vekili Selim Alpaydın ve beraberindekiler Sosyal Güvenlik Haftası münasebetiyle Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’i makamında ziyaret etti.

Sorgun Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Merkez Müdür Vekili Selim Alpaydın, SGK Denetmeni Hakan Şener, Mali Hizmetler Merkez Müdür Yardımcısı Ercan Kaymaz ve SGK personelleri, Başkan Şimşek’i makamında ziyaret etti.

Sorgun SGK Merkez Müdür Vekili Selim Alpaydın SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’nın, 2006 yılı Mayıs ayında tek çatı altında toplayan 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu ile Sosyal Güvenlik Kurumu olarak vatandaşlara hizmet sunmaya başladıklarını hatırlattı. Alpaydın, Sosyal Güvenlik Haftası süresince, kurum içinde ve dışında vatandaşların katılımını da sağlayarak, sosyal ve kültürel alanda çeşitli etkinlikler düzenlemek suretiyle, vatandaşlarda sosyal güvenlik bilincinin oluşturulması, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasını amaçladıklarını belirtti.

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ise, kendilerinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “İnsanların hayatları boyunca yaşam kalitelerini etkileyen en önemli sebeplerden birisi de sosyal güvencedir. Güçlü ve sağlıklı bir toplum olmanın ön koşulu, Ailenin korunması ve güçlendirilmesi ile mümkündür. Yani bir devletin sosyal güvenlik sistemi ne kadar ileri düzeyde ise, vatandaşları da o kadar mutlu ve huzurlu demektir. İnsanların doğumundan ölümüne kadar hayatlarını güvence altına alan SGK, aynı zamanda kayıt dışı istihdam ile mücadele ederek haksız rekabeti önlemekte ve işçinin alın terine önem vermektedir. Ben ziyaretinizden dolayı sizlere çok teşekkür ediyor, başta kurum çalışanları olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Sosyal Güvenlik Haftasını kutluyorum” dedi.