Şimşek, 'Hayatı Paylaşmaya Engel Yok'

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Engelliler Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda 'Hayatı paylaşmaya engel yok' dedi.
Yayınlanma tarihi: 10 Mayıs 2016, Salı günü, saat: 17:31

Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede 10-16 Mayıs tarihleri arasında idrak edilen Engelliler Haftası vesilesiyle Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek tarafından yazılı bir mesaj yayınlandı.

Türkiye'de son yıllarda engelliler adına önemli gelişmeler kaydedildiğini ve bir farkındalık oluştuğunu ifade eden Başkan Şimşek, “Toplumumuzda ve dünya üzerinde dezavantajlı grup olarak sayılan ama aslında avantajlı duruma dönüştürülmesi gereken engellilerin bu haftasını en samimi duygularımla kutluyorum. Toplumda, özellikle geçmiş yıllarda engelliler çok zor şartlar altında yaşıyorlardı. Çocuklarından utanan veya çocuğuna bakamayacak duruma gelen engelli bireyler; toplumun dışlanmış fertleri haline gelmişti. AK Parti hükümetlerinde sosyal haklar açısından aşılan mesafe sonrasında özellikle engelli bireyler önemli kazanımlar elde ettiler. Engelli bireylerin kamuda istihdamı, evde bakım hizmetleri, sosyal haklara verilebilecek önemli örnekler arasındadır” dedi.

Başkan Şimşek, şunları söyledi; “İilçemizde de belediye olarak her zaman engellileri bireylerimizin yanında ve destekçileri olduk. Sorgun’da engelli kardeşlerimiz,  Engelliler Umut Derneği olarak sportif alanda da  önemli başarılara imza atıyor.  Kendilerini tebrik ediyor, bundan sonra da her ihtiyaç duyduklarında yanlarında olacağımızı bilmelerini istiyorum. Bu vesile ile Engelliler Haftasını kutluyor, hayatı paylaşmak için engel yok diyorum.”

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 2 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki