Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle yayınladığı kutlama mesajında, kadınların toplumun gelişmesinde ve kalkınmasında önemli roller üstlendiğini söyledi.

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Toplumun temelini oluşturan ailenin en önemli ferdinin kadınlar olduğunu belirten Şimşek, kadınların hem aile içerisinde hem de çalışma hayatında başarılı işlere imza attığını kaydetti.

Başkan Şimşek, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: “Toplumda, güçlü birey, güçlü aile ve dolayısıyla güçlü bir toplumun oluşabilmesi için kadınlarımıza verdiğimiz önemin artması gerekiyor. Günümüz dünyasında, çeşitli vasıflara sahip olmak, üstün vasıflı kadın olmak büyük önem taşımaktadır. Toplumun en küçük ve en temel birimi olan ailenin korunması ve toplumu geliştiren lokomotif görevini üstlenmesi ancak önemli niteliklere sahip olan kadınlarımızla mümkün olacaktır.”

Şimşek, mesajının devamında, “Türk Kadını, Cumhuriyet döneminde kültürel birlikteliğin vermiş olduğu kazanımlarla hak ettiği yerini almış, bu başarısını günümüzde de devam ettirmektedir. Sahip oldukları hakları en iyi biçimde kullanan kadınlarımızın ülkemizin gelişmesine ve çağdaşlaşmasına büyük katkılarda bulunduğu bir gerçektir. Ev ve iş yaşantısında büyük başarılara imza atan Türk Kadınının, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü eşitlik, kalkınma ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve dayanışma günü olarak kutlamaları en büyük dileğimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.