Baharın gelmesiyle birlikte Yozgat Belediyesi tarafından başlatılan asfaltlama çalışmaları, hızlı bir şekilde devam ediyor.

Uzun yıllardır bakımsızlık ve ağır kış şartları sebebiyle bozulan ve yama ile tamir edilemeyecek durumda bulunan caddelerdeki asfaltlar, Yozgat Belediyesi tarafından kiralanan asfalt sökme makinesi ile tamamen sökülerek, uzun yıllar dayanması maksadıyla sıcak asfalt ile kaplanıyor.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan asfaltlama çalışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada," Havaların da iyi gitmesi sebebiyle sezonu erken açan asfalt ekiplerimiz, öncelikle çok kullanılan cadde ve sokaklardan başlamak üzere, sezon sonuna kadar 40 km asfalt yapmayı hedefliyor." dedi.

Asfaltın daha kalıcı olabilmesi için çalışılan bölgelerde alt yapı ile ilgili eksikler de tamamlandığı belirten Başkan Arslan, "Bu konuda fen işleri ekiplerimiz ile su kanal ekiplerimiz işbirliği içerisinde çalışıyorlar. Geçen sene kaldırım düzenleme ve bölünmüş yol çalışması yapılan Sırasöğüt Caddesinde, asfaltlamanın da tamamlanmasıyla bölge daha güzel bir görüntüye kavuşmuş olacak. Asfalt çalışmaları belirlenen proğram dahilinde bölge bölge devam ettirilecek." diye ifade etti.