Yozgat’ta sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 3 çocuktan 2'si hayatını kaybederken 1 çocukta ağır yaralandı.

Edinilen bilgilere göre olay, Tuzkaya Mahallesi Yeni Sokak'ta, Mehmet Nuri Varol’a ait evde meydana geldi. Anne, Huri Melek Varol, akşam saatlerinde çocukları Osman Emre, Hayrunnisa ve Elif Buse Varol’a banyo yaptırdıktan sonra odalarına yatırarak, çocukların üşümemesi için sobayı yakarak uyudu. Sabah saat 07.00 civarında Huri Melek, eşi Mehmet Nuri’yi işe gönderdi. Daha sonra saat 07.30 sıralarında çocukların uyanmaması üzerine odasına girdi. Çocuklarına seslenen anne, çocuklarının hareketsiz bir şekilde yatması ve herhangi bir tepki vermemesi üzerine üst katta oturan erkek kardeşini çağırarak yardım istedi. Erkek kardeşi ile birlikte çocuklarını uyandırmaya çalışan anne Huri Melek, çocukların zehirlendiğini anlayınca durumu sağlık ekiplerine ve polise bildirdi. 

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Osman Emre ve Hayrunnisa’nın öldüğünü belirledi. Ağır yaralanan Elif Buse ise evde yapılan ilk müdahalenin ardından önce Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne, daha sonra hava ambulansı ile Ankara Sami Ulus Çocuk Hastanesi'ne götürüldü.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.