Gençlerin yaz dönemini boş geçirmemeleri için SORGED Sorgun Gençlik Derneği ve Sorgun Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde İngilizce Konuşma Kulübü ve Web Tasarımı kursu açıldı. 

SORGED Sorgun Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, derneğin kurulduğu tarihten bugüne gençlere ücretsiz eğitim verdiğini ve bu faaliyetlerle Yozgat gençliğine yeni vizyon kazandırmaya çalışmakta olduğunu belirtti.

Eğitimlerin, gençlerin hem kişisel gelişimlerine hem de profesyonel yaşamlarındaki liderlik, motivasyon, duyarlılık, değişime açıklık, ekip çalışması, yaratıcılık, organizasyon ve iletişim becerisi, sorumluluk alma gibi yetkinliklerinin artırılmasına katkı sağladığını belirten Halil Uğuz, eğitimlerin gençlerin ihtiyaçlarına göre belirlendiğini ve gençlerin hangi alanda eğitim almak istediklerini derneğinde gençlerin ihtiyaçlarına göre bu eğitimleri düzendiğini vergulayarak, gençlerden 2 eğitim üzerine yoğun başvuru aldıklarını, İngilizce Konuşma Kulübüne toplamda 86, Web tasarımı kursuna ise 110 başvuru aldıklarını söyledi.

Halil Uğuz kurslara ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Konuşma Kulübü’nde alışılmış klasik eğitim yöntemlerinin dışında yaygın eğitim yöntemleri kullanılarak gençler İngilizceyi eğlenerek öğreniyorlar. Konuşma kulübünde  klasik eğitim yöntemlerinin dışına çıkılıyor, gençleri öğrenme süreçlerine dâhil ederek yaygın eğitim metotları ile hem eğlenmeleri hem de kalıcı olarak pratik İngilizce konuşabilmeleri sağlanıyor. Konuşma kulübü ile klasik dil öğretiminin dışına çıkarak gençlerin yaşayarak, yaparak ve bizzat dahil oldukları ortamlar ve programlar hazırlayarak dil öğrenmelerini sağlıyoruz. Bu sistemle dil öğrenmek hem eğlenceli hem de kalıcı olacağına inanıyoruz.

İngilizce konuşma kulübü Hafta içi Pazartesi ve Perşembe günleri 13.00-17.00 arasında, hafta sonu ise Cumartesi ve Pazar günleri 12.00 – 16.00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Günümüzde teknolojinin insan hayatına getirdiği sayısız faydaları var. Ancak kişinin teknoloji kullanımı üzerinde kontrolünün kaybolması ve teknolojiyi ölçüsüz ve sınırsız kullanması çok ciddi zararlara sebep olabilmektedir.

Web Tasarımı Kursu ile Gençleri teknoloji bağımlılığından uzaklaştırmayı, Teknolojiyi faydalı kullanmalarını sağlamayı, Meslek edinmelerini sağlamayı amaçlamaktayız.

Web tasarımı kursuna toplamda 40 gencimiz katılmaktadır. Kursumuz hafta içi her gün 2 grup halinde 09:00-13:00 saatleri arasında verilmektedir. Eğitimlerimizin tamamı Dernek binamızda verilmektedir. 

Gençlere verdikleri katkılardan dolayı ve Derneğimizle yaptıkları işbirliği için Sorgun Halk Eğitimi Merkezine teşekkür ediyoruz."