Sorgun Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün, çalışanlar ve Sorgunlular açısından daha güvenli bir şehir oluşturma çabaları kapsamında faaliyetleri sürüyor.

KURALLAR BELİRLENİR VE RİAYET EDİLİRSE İNSANLAR ÖLMEZ
Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, iş güvenliği konusunun hafife alınmayacak denli önemli olduğunu belirterek, “İnsan hayatından aziz ve önemli bir şey yoktur. Halka hizmet ederken özellikle bizlerin çalışma iş güvenliği konusunda bilinçli olması gerek. Modern dünya bu konuda mesafa katetmiş ve bir müktesabat oluşturmuştur. Ne yapılması gerektiği, ne yapılmayacağı ortadadır.  Medeni toplumlarda insan hayatı, dolayısıyla iş güvenliği birincil derecede önemlidir. Kurallara riayet ettikleri için kazalar en aza indirgenmiş durumda” diye konuştu.

ÖNCE KENDİMİZ KURALLARA UYUP, ÖRNEK OLACAĞIZ
Sorgun Belediyesi olarak iş güvenliğini önemsediklerini kaydeden Başkan Ahmet Şimşek,  şöyle devam etti; “Kurum olarak önce bizim iş güvenliği konusuna çok dikkat etmemiz gerekiyor. Bunu başkalarına anlatırken, önce kendimiz kurallara uyacağız. Yapı Kontrol Müdürlüğümüzü, iş güvenliği konusundaki hassasiyetlerinden ötürü tebrik ediyorum” dedi.

YAPI KONTROLLERİNDEKİ AMAÇ;  İNSAN SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Başkan Şimşek, şunları kaydetti; “Bilindiği üzere İlçemiz hızla gelişmekte olup, bununla birlikte inşaat sahası her geçen gün daha da artmaktadır. Müdürlüğümüz gerek dosyaların detaylı incelemesini, gerekse İnşaat sahalarında yapıların projeye uygunluklarını ve ilgili sahalarda güvenlik önlemlerinin alınıp alınmadığını titizlikle kontrol etmektedir.

Baret, emniyet kemeri, yelek, yol cephelerine bakan kısımlarında file sistemi, bina çevre güvenliği olmazsa olmazlarımızdandır. Çünkü insan sağlığı, güvenliği bizim çok önemlidir. Bilindiği üzere İş kazaları, meslek hastalıkları ve dolayısıyla çalışma ve iş güvenliği, gerek insani ve toplumsal açıdan, gerekse ekonomik yönden çok önemli bir problemdir.

İş sağlığı ve iş güvenliğini tek cümleyle özetleyecek olursak; “İnsan merkezli yaklaşımın adıdır” demek uygun olacaktır. Bu nedenle lütfen iş güvenliğini elden bırakmayalım.”