Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Cuma günü ağırlayacak olan Sorgun ilçemizdeki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı ziyaret öncesi Sorgun Belediyesi tarafından, Üçtepeler Mevkii eteklerindeki arazi üzerine, Nevşehir’den getirtilen 500 ton kalsit taşı ile, kilometrelerce uzaklıktan görülebilecek şekilde dev Türk Bayrağı yapıldı.

Toplu açılış törenleri için ilk defa Sorgun’a gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlamaktan büyük şeref duyacaklarını söyleyen Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, “Hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor. Cumhurbaşkanımızı en güzel şekilde ağırlamak istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Cuma namazını Sorgun’da kılacak. Ardından Belediyemizde bir brifing vereceğiz. Daha sonra Belediye Meydanında halka hitap edecek” dedi.

500 TON KALSİT TAŞI KULLANILDI
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Sorgun ziyareti öncesinde üçtepeler mevkiine dev Türk Bayrağı yaptıklarını söyleyen Şimşek “Birlik ve beraberliğimiz simgesi olan ay yıldız Türk Bayrağımızı Sorgun’un en güzel görünen yerine yapmayı düşündük. Nevşehir’den getirdiğimiz 500 ton kalsit taşı ile dev ay yıldız Türk Bayrağımız yaptık. 15 bin metre kare üzerine yaptık. Hilal’in altı ile üstü arasındaki mesafe 100 metre oldu. Bu taşın en büyük özelliği yağmur yağdığı zaman taş daha çok parlıyor. Hiçbir zaman özelliğini kaybetmiyor. Şu anda Türkiye’nin en büyük ay yıldız Türk Bayraklarından biri oldu” dedi.