Kaymakam Ali Arslantaş’ın Erzincan Valiliği’ne atanmasının ardından 7 aydır vekaletlerle yürütülen Sorgun Kaymakamlığı görevine atanan, Nevşehir İl Hukuk İşleri Müdürü Mustafa Altınpınar görevine başladı.

Kaymakam Altınpınar’ı makamında ziyaret eden Sorgun STK başkanları, muhtarlar, yerel basın temsilcileri hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. 

Yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetliğini dile getiren Altınpınar Yozgat’ın en büyük ilçesi olan Sorgun’a atanmaktan son derece mutlu olduğunu söyledi.

Sorgun’un büyük bir ilçe olmasının yanında tarım, hayvancılık ve sanayisi ile de Yozgat’ın en gelişmiş ilçesi konumunda bulunduğunu ifade eden Altınpınar “Bundan sonraki çalışmalarım ve gayretlerim Sorgun için olacak. Siz söyleyeceksiniz, biz yapacağız. Çalışmalarımız Sorgun ve Yozgat’ın kalkınması için olacak” dedi. 

Altınpınar, önceliklerinin güvenlik, asayiş ve özellikle toplumun huzurunu ve refahını sağlamak olduğunu dile getirdi.

1974 yılında Sivas(ın Şarkışla ilçesinde doğan Kaymakam Mustafa Altınpınar , ilk ve orta okulu burada, lise öğrenimini Sivas’ta, üniversite öğrenimini de Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yaptı.

1966 yılında Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Altınpınar 4 yıl Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde komiser yardımcısı olarak görev yaptı.

25 Mayıs 2004'te Isparta’nın Isparta’nın Sütçüler İlçesinde, kaymakam olarak göreve başladı. 2005 yılında Diyarbakır Dicle Kaymakamlığına atanan Altınpınar, 2007 yılında Gümüşhane, 2010 yılında da Artvin Vali Yardımcılığı görevlerini yaptı. Aynı yıl Yeşilova kaymakamlığına atanan Altınpınar, buradan 2013 yılında Nevşehir İl Hukuk İşleri Müdürlüğüne atandı.

Akpınar’ın evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.