Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü Ar-ge Biriminin organizasyonuyla Motivasyon Eğitimi Sağlık Hizmetlerinde İletişim Uzmanı Meltem Yılmaz tarafından Sorgun’da sağlık çalışanlarına verildi. 

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü Ar-ge Birimi tarafından “Mutlu Edersen Mutlu Olursun Projesi “ kapsamında Etkili İletişim Eğitiminden sonra ikinci bölümü oluşturan Motivasyon Eğitiminde motivasyon çeşitleri, motivasyonunda ihtiyaçların önemi, bakış açısı, ekip ruhu anlatıldı.  

Öğrenme tasarımlarıyla yapılan eğitimde ekip ruhu ve iletişimin de önemini vurguladıklarını belirten Yılmaz yaptığı açıklamada şunları söyledi; “İl genelinde sağlık çalışanlarımızla gönüllü katılımlarıyla başlattığımız proje altı bölümden oluşuyor. Her ay farklı konularla iletişimin sağlık hizmetlerinde önemini vurgulayarak farkındalık oluşturmak istedik. İletişim eğitimleri bir süreçtir. Bir iki eğitimle başarı sağlanabilecek bir durum söz konusu değildir. Amacımız meslektaşlarımızda kalplerinde ve beyinlerinde bir farkındalık oluşturmaktır. Başarı onların isteği ile tamamlanacak bir süreçtir. Motivasyonu yüksek olmayan bir insanın iletişim için çaba harcayacağı da düşünülemez. Motivasyon eğitimlerini ikinci bölümde yer vermemizin nedeni de budur. Motivasyon bireysel olarak değişmektedir. Eğitimde; öğrenim tasarımlarından oyunlar ve rol model teknikleri kullandığımız için katılımcılar etkin katılımlarıyla kendi duygu ve düşüncelerini ifade edebiliyor. Böylelikle fikir tartışması sonucunda bakış açımız da değişmiş oluyor. 

Sorgun İlçe Sağlık Müdürlüğümüz projenin başlamasında öncü olduklarından dolayı, İlçe Sağlık Müdürümüz Dr. Mehmet Parlak’a, projenin başlamasında da desteklerini esirgemeyen İl Müdürümüz Dr. Fatih Şahin’e de teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.