Spor Vadisi içerisinde bulunan Gençlik Merkezi ve Çok Amaçlı Spor Salonu (Sporcu Fabrikası) temel atma töreni Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer,  Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. 

Açılış konuşmasında Spor Vadisi ve diğer yatırımlar hakkında bilgiler veren Vali Abdulkadir Yazıcı, "Spor Vadisi içerisinde kapalı spor tesisleri, açık spor tesisleri, yürüyüş ve koşu parkurları yanı sıra şehir merkezinden spor vadisine kadar hizmet verecek olan 2 vagonlu taşıma aracı olacak. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yatırımı olan ve yaklaşık değeri 20 milyon  değerinde ki 3 tesisimizde bu alan içerisinde yer alıyor bunlardan bir tanesi geçtiğimiz günlerde yapımı tamamlanarak hizmete açılan Yozgat Yarı Olimpik Yüzme Havuzu diğer ikisi ise  bugün temelini atacağımız Çok Amaçlı Spor Salonu ve Gençlik Merkezi. Yaptığımız yatırımlarda bizlere destek olan başta Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ'a ve Yozgat Milletvekillerimize teşekkür ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum"dedi.

Vali Yazıcı'dan sonra konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Bugüne kadar hükümetlerimiz döneminde Yozgat’ımıza çok önemli gençlik ve spor alanında eserler kazandırıldı. İşte burada yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, Türkiye’de pek çok yerde yüzme havuzları vardı ama Yozgatlı böyle bir havuzu sadece hamamlara orda görebilir, başka yerde göremez. Çocuklarımız gençlerimiz, ya göletlerde, ya çaylarda yüzer ya da denize gittiği zaman yüzme ile ilgili karşı karşıya kalırdı. Yozgat’ta böyle bir imkan yoktu. İşte ilk defa bizim açımızdan deniz kadar kıymetli olan yarı olimpik havuzu Yozgat’ımıza kazandırdık. Eminim Yozgatlı gençlerimiz insanlarımız bundan istifade ediyorlar. Termal havuz ve aqua spor tesisi o da bitmek üzere o da kadınlara hizmet verecek o da ayrı bir Yozgat için önemli kazanımdır." dedi.

Yozgat sadece yaptığı tesislerle değil, yetiştirdiği sporcularla da Türkiye'ye ve Dünyaya adını duyurmayı başardığını vurgulayan Bakan Bozdağ, "En son Rıza Kakayaalp kardeşimiz yeniden Avrupa şampiyonu oldu. Onu da buradan tebrik ediyorum. Hem istiklal marşımızı söyletti, hem bayrağımız göndere çektirdi. Daha nice şampiyonlukların onunla beraber ülkemize gelmesini temenni ediyoruz. Olimpiyat şampiyonluğunu da Rıza’dan bekliyoruz. Çünkü Rıza Türkiye’ye olimpiyat şampiyonluğunu kazandıracak güçte, kudrette yiğitlikte Bozok yaylasının yiğit bir evladıdır. İnşallah onu da oradan ayrıca tebrik ederiz. Buranın adı antrenman spor salonu, Rıza Kayaalp Spor Salonu desek daha iyi olmaz mı. Onun için onun adını inşallah değiştirelim antrenman spor salonu değil Rıza Kayaalp Spor Salonu yapalım. Daha nice Rıza Kayaalplerin yetiştirilmesi için bu büyük sporcumuzu Yozgatlılara ve bütün Türk insanına örnek olarak gösterelim. Buradan Rıza gibi dünyaca ünlü sporcularımız yetişsin'' ifadelerini kullandı

Terörle mücadelenin sürdüğünü belirten Bozdağ, Türkiye'nin, bu topraklara göz diken, milletin huzur ve refahını, kardeşlik hukukunu bozmak isteyen her türlü terör örgütü, illegal yapı ve hainlere karşı mücadelesini kararlı bir şekilde sürdüreceğini ifade etti.

Bundan hiç kimsenin endişesi olmaması gerektiğini vurgulayan Bozdağ, şöyle konuştu: "Bugün ülkemizin değişik yerlerinde terör eylemi yapan, masum insanlarımızın canını alan terör örgütleri, teröristler, onları kullanan dış güçler ve onlara azmettiren bütün çevreler şunu iyi bilmeli ki bugüne kadar bu millet terör karşısında diz çökmemiştir. Bundan sonra da diz çökmeyecektir. Her türlü teröre, her türlü terör eylemine, her türlü teröriste ve bunları kullananlara anında gereken cevabı vermeye devam edecektir. İnşallah ülkemizin dağlarında, ovalarında, şehirlerinde, köylerinde, başka yerlerinde yuvalanmış bu devlete ve millete ihanet için çalışan bütün ihanet şebekelerinin kökünü kazıyacağız." dedi.

Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ'ın konuşmalarından sonra temel atma törenine geçildi.