1992 yılında Ankara’da kurulan ve üretim yerini 2013 yılında Yozgat Organize Sanayi Bölgesi içerisinde 15 bin metre karelik alana taşıyan Çetinler Stor Perde,  aylık 60 bin perde üreterek evlerimize renk katıyor. 

Stor perdenin yanı sıra rustik ve tül perde üretimi de yaptıklarını söyleyen Fabrika Sahibi İbrahim Çetin, “Fabrikamız son teknoloji cihazlarla donatıldı. 100 kişiye istihdam sağlayacak kapasitede. Ancak şuan 12 kişi ile üretim yapabiliyoruz. 12 kişi olmasına rağmen aylık 60 bin perde üretimi gerçekleştiriyoruz. Yurt içi pazarının dışında Kıbrıs ve Azerbaycan’da da bizim perdelerimiz kullanılıyor" dedi. 

Yatırımını Kendi Memleketine Yaptı 
Firmanın Ankara’da 1992 yılında kurulduğunu ve üretimi Ankara’da gerçekleştirdiklerini dile getiren İbrahim Çetin, “Biz Yozgatlıyız. Neden kendi memleketimize bir katkımız olmasın dedik ve harekete geçtik. Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’nin alt yapısının tamamlanmış olması, teşvikleri ve ulaşım kolaylığını da düşündük. Memleketimize gelerek, 2013 yılında firmamızın üretim birimini Organize Sanayi Bölgesinde 15 bin metre kare alan içerisine kurduk. Yozgat’ın Anadolu’nun merkezi bir konumunda olması bize kısa sürede perde pazarına hâkim olma imkânı tanıdı. Şu anda ülkemizde perde üretimi yapan ilk beş firma arasındayız” ifadelerini kullandı.  

Türk Malı Ürünler Diğer Tüm Ürünlerden Daha Kaliteli 
Her alanda olduğu gibi perde pazarının da Çin istilası altında oluğunu vurgulayan Çetin, “Maalesef Çin malı ürünler bu pazarda söz sahibi haline geldi. Üstelik bu ürünler kalitesiz olduğu kadar kullanılan malzemelerden dolayı sağlığa da zararlı. Biz firma olarak yüzde 100 Türk ürünü ortaya çıkartıyoruz. Türk malı perdelerimiz, gücünü bu zengin Anadolu topraklarından alıyor. Çin malı gibi ürünler asla Türk malı perdelerimizle yarışacak konumda değil. Diğer konu ise merdiven altı atölyeler.  Bunlarda aynı şekilde sektöre büyük darbeler vuruyor. Biz burada Çin malı ve merdiven altı atölyelerle savaşıyoruz. Vatandaşımızda Türk malı ürünleri tercih ederek bize olan güvenini gösteriyor. Bu güven bizi işlerimizi daha da kaliteli ve doğru yapma yolunda kamçılıyor” diye konuştu. 

Yozgat Organize Sanayi Bölgesi İşveren İçin Büyük Fırsatlar Sunuyor
Özellikle Yozgatlı işverenleri Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’ne davet eden İbrahim Çetin, “Biz Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’ni seçerken fırsatlarını, teşviklerini değerlendirerek karar verdik. Memleketimiz olan Yozgat’ın ekonomisine katkıda bulunmak istedik. Hazır alt yapısı, Türkiye’nin tam merkezinde bulunması, gelişmiş ulaşım ağı işlerimizi büyütmekte ve pazara açılmamızda büyük katkıda bulunmakta. Özellikle Yozgatlı işverenlerimizi memleketlerine gelerek yatırım yapmaya davet etmek istiyorum. Teşviklerden yararlanarak işlerinizi büyütürken memleketimize de katkıda bulunalım. Yozgat’ımız her türlü imkânı sunmakta” dedi.  

Bizimle Çalışacak Eleman Arıyoruz 
Her ne kadar fabrikalarda son model cihazlar kullanılsa da insan gücüne her zaman ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Fabrika Sahibi İbrahim Çetin, “2013 yılında memleketimiz olan bu topraklara gelerek üretimimizi devam ettiriyoruz. Elbette her firma gibi bizim de ileriye dönük büyük hedeflerimiz var. Şuan sektörde ilk beş firma içerisindeyiz. Hedefimiz en iyisi olarak dünya pazarında söz sahibi olmak. Hedeflerimizi gerçekleştirmek içinde yetişmiş kalifiye elemanın olması gerekiyor. Şu aşamada fabrikamız 100 kişiyi istihdam edecek kapasitede, ancak kalifiye eleman eksikliğinden dolayı sadece 12 kişi çalışıyor. Bizimle çalışmak isteyenleri Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikamıza davet ediyorum” şeklinde konuştu. 

Kişiye Özel Perde 
Evin tamamlayıcısı ve gözlere ilk çarpan ev eşyasının perde olduğunu söyleyen İbrahim Çetin, “Evi tam anlamıyla tamamlayan en değerli eşyanın perde olduğunu söylemek doğru olacaktır. Şüphesiz ki perde seçimi bu nedenle oldukça önemlidir. Evin dekoru denildiğinde de akla gelen ilk konu perdedir.  Kapıdan içeri girildiğinde ilk önce dikkat çekecek perdelerdir ve daha sonra gözler halılara kayar. Salonunuzdaki perde tercihiniz sıradan ise o zaman insanlar bunu görmezden gelecek ve salon içerisinde artı bir kusur aramaya çalışacaktır. Doğru ve şık bir perde seçtiğinizde ise geri kalan tüm kusurlar kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Bu nedenle de evinize perde seçmek oldukça önemlidir. Biz firma olarak talepler doğrultusunda perdeler üretiyoruz. İsteğe göre ve istenilen desenlerde perdeler üreterek müşterimize sunuyoruz. Özellikle son zamanlarda yaygınlaşan fotoğraflı perdelerde üretmekteyiz. Yeni evli çiftlerin düğün fotoğrafını, bir ailenin aile fotoğrafını,  çocuklarının fotoğraflarını istedikleri boyutlarda perdelere basarak kendilerine teslim ediyoruz. Akla gelebilecek her türlü modelde ve baskılarda perdeleri müşterimize sunuyoruz” dedi.