Bozok Üniversitesi, Genç Girişimciler Kulübü, Turizm Fakültesi Seminer Salonu’nda “Girişimci Gençlik için Proje Tabanlı Düşünme ve Stratejik Planlama” konulu Eğitim Semineri düzenledi. 

Koordinatörlüğünü Bozok Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü Başkanı Mustafa İlhan’ın üstlendiği ve Kulüp Akademik Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın eğitmen olarak yer aldığı etkinliğin bir bölümüne Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey de katıldı. 

Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey eğitime yoğun ilgi olduğunu öğrendiğini belirterek, seminere katılma isteği olan ve başvuruda da kitap okuduğunu beyan edenlerden sınırlı sayıda kişinin kabul edilmiş olduğuna vurgu yaparak, bütün katılımcı öğrencileri tebrik edip, öğrencilerin bir kısmının katılım belgelerini bizzat kendisi verdi. Fedakarlık göstererek öğrencilerimizin donanım kazanması için gösterdiği çabalardan dolayı Prof. Dr. Mustafa Böyükata için takdirlerini belirterek teşekkür belgesi takdim etti. 

Yarım gün olarak planlanan ve beş saat süren eğitim seminerinden 25 öğrenci yararlandı. Seminerde, Girişimcilik, Bilgi, Bilim, Araştırma, Hipotez gibi Temel Kavramlar, Proje Tabanlı Düşünme ve Proje Önerisinin Bileşenleri, Stratejik Planlama ve Zaman-Yönetimi ile ilgili konular ele alınarak etkileşimli bir şekilde tartışıldı. Uygulamaya dönük olarak gruplara ayrılan öğrenciler, Atölye Çalışmalarıyla; Sorun Analizi ve Proje Fikri Geliştirme etkinlikleri gerçekleştirdiler. 

Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nden Araş. Gör. Zuhal Özçetin ve Turizm Fakültesi’nden Araş. Gör. Alper Çevik’in yürütülmesine gönüllü olarak katkı verdikleri programın sonunda, öğrenciler kısa, yoğun ve akıcı bir eğitimin ne denli faydalı olduğunu gördüklerini belirterek memnuniyetlerini ifade ettiler.