Suriye'li Göçmenlere Türkçe Kursu

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Boğazlıyan'a sığınan Suriyelilerin günlük hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla Halk Eğitim Merkezi tarafından Türkçe Dil kursu açıldı.
Yayınlanma tarihi: 11 Mart 2016, Cuma günü, saat: 09:31

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Boğazlıyan İlçesinde ikamet eden, Suriyelilerin günlük hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla Halk Eğitim Merkezi tarafından Türkçe Dil kursu açıldı.

Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu´nun talimatı ile Suriyeli göçmenleri topluma kazandırmak ve onların ülkemize uyum sağlaması açısından Türkçe dil kursu verilecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ; "Halk Eğitim Merkezimizde zaten bir çok kursumuz var. Bugün bu kurslara bir yenisi daha ilave edildi. Suriyeli vatandaşlarımız mevcut aramızda, Boğazlıyanımızın misafirleri aynı zamanda. Bu kardeşlerimize Türkçe´yi öğreterek hayatlarını daha rahat idame ettirmek açısından üzerimize düşen görev ne ise onu yapmaya çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kadir Erdem ise, "Bu etkinliğimizin adı yabancılar için Türkçe A1 kursu. 128 saatli kursumuzda ilçemizde bulunan 17 Suriyeli´den 13 tanesi kursumuza katılıyor. Kursumuz sayesinde Türkçe´yi normal konuşacak seviyeye ulaşacaklar." dedi.

Etiketler: boğazlıyan   suriye   türkçe   kurs  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki