Yozgat, Çayıralan İlçesinde geçtiğimiz yıl içerisinde yaşanan taciz davasında zihinsel engelli kadına cinsel istismarda bulunan 12 sanıktan 9'u hapis cezasına çarptırıldı. Sanıklardan 5'i, 16 yıl hapis cezasına rağmen kefalet ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Boğazlıyan Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Sinan T, Yetiş Y, Bahri G, Halil İbrahim L, Halil O, tutuksuz sanıklar D.D, E.Y, M.B, M.F. ve G.B. ile mağdur K.K'nın (40) avukatı ve sanık avukatları katıldı. Duruşmada, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü avukatı da hazır bulundu.

Mahkeme heyeti, "Cinsel istismar ve hürriyetinden yoksun kılma, konut dokunulmazlığının ihlali" suçlarından yargılanan Sinan T'ye 20 yıl 3 ay 22 gün, Bahri G'ye 16 yıl 3 ay, Halil O'ya 16 yıl 3 ay ve Yetiş Y'ye 11 yıl 8 ay hapis cezası vererek, tutukluluk durumlarının devamına karar verdi.

Tutuklu sanıklardan Halil İbrahim L'yi 16 yıl 3 ay ceza hapis cezasına çarptıran mahkeme, sanığın 40 bin lira kefalet ve adli kontrol kararı uygulanarak tahliyesine hükmetti.

Tutuksuz sanıklardan G.B. ve M.B, 16 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılarak 40 bin lira kefalet ve adli kontrol şartı ile M.F. ve D.D. ise 16 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılarak adli kontrol şartı ve temyiz yolu açık olmak üzere serbest bırakıldı.

Mahkeme heyeti, B.Y, E.Y. ve A.K'nın ise beraatine karar verdi.

YOZGAT BU TECAVÜZE SESSİZ KALDI

TECAVÜZ DAVASINDA SKANDAL SAVUNMALAR

TECAVÜZ SORUŞTURMASINDA GİZLİLİK KARARI ALINDI