Hafta sonu Niğde’de yapılan Gençler Okullar Arası Taekwondo Grup müsabakalarında Sorgunlu Taekwondocular 3 altın, 2 gümüş, 2 bronz madalya kazanırken, bayan taekwondo takımı takım halinde birinci oldu.

Konya, Ankara, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Mersin, Eskişehir, Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Aksaray ve Çorum olmak üzere toplam 12 ilin katıldığı yarışmalarda Sorgun Türk Telekom Lisesi’nden Alparslan Künbetli, Yozgat Fen Lisesi’nden Zeynep Yeter Altan, Sorgun Mevlüde Ahmet Doğanay Fen Lisesi’nden Ayşen Gülsün Altan birinci olarak altın, Sorgun TOKİ Şehit Mustafa Tekgül Anadolu Lisesi’nden Arzu Çetin, Yozgat Fen Lisesi’nden Ömer Faruk Akgül ikinci olarak gümüş ve Sorgun Sağlık Meslek Lisesi’nden Ebubekir Baran, Sorgun İmam Hatip Lisesi’nden Muhammet Kandemir de üçüncü olarak bronz madalya kazandılar.

Taekwondo takımı antrenörleri Ahmet Turan Dinçer ve Serap Dinçer, alınan sonuçların tesadüf olmadığını, uzun süre birlikte ve disiplinli çalışmanın ürünü olduğunu belirttiler.

Erkek Taekwondo Takımı antrenörü Ahmet Turan Dinçer, bu yıl sporcularından çok daha büyük başarılar beklediklerini, bunu da Niğde’de yapılan yarışmalarda ispat ettiklerini söyledi.

Dinçer, sporcularının elde ettikleri bu sonuçlarla Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandıklarını ifade ederek, Sorgunlu taekwondocuların önümüzdeki yıllarda tüm Türkiye’de konuşulacağını dile getirdi.