Konya’da düzenlenen 81 il içinde elemeleri yapılan "Teknoloji Tasarım Dünyası Şimdi Düşünme Zamanı Sergisi" adlı yarışmada TOKİ Mevlana Ortaokulu öğrencisi Ayşenur Ağcınlıoğlu madalya aldı. 

Türk Patent Enstitüsü ev sahipliğinde Konya Bilim Merkezinde gerçekleştirilen yarışmaya katılım yüksek oldu. Yozgat’ı temsil eden Ayşenur Ağcınlıoğlu’nun projesi beğenildi. 

Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Şemsi Yuluk danışmanlığında ve öğrenci Ayşenur Ağcınlıoğlu yapımında gerçekleşen proje "tak-as" isimli proje, çıtçıtlarla birbirine tutturulan üç parçadan oluşan istenirse sayısı arttırıla bilinen askı. Bu proje sayesinde asılmak istenilen eşya önce asılıp daha sonra askıya tutturuluyor. 

Ayşenur Ağcınlıoğlu aldığı madalyayla İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş’u makamında ziyaret etti. Yarışmadan dönen Öğrenciyi tebrik eden Kuş, “Bu tarz yapılan etkinliklerin öğrencilerimizin yaratıcı iç dünyasını dışa vurmada sağladığı fayda tartışılmaz. 

Öğrencilerimiz yaptıkları projeler ile insan hayatını kolaylaştırırken aynı zamanda içindeki mucit yapıyı da geliştirmektedir. Eğitim öğretim artık çağımızda anlatım yönteminde ziyade aktif öğrenmeyi yani öğrencilerimizin etken üretken olduğu bir şekilde yürümelidir. 

Bu sayede öğrencilerimizin özgüven duygusu, kendini toplum içeresinde ifade etme yetisi gelişim gösteriyor. Ayşenur öğrencimizde hayatta zorluk çektiği bir konuda proje yaparak insan hayatını kolaylaştırma adına büyük bir adım atarak madalya ile ödüllendirilmiştir” dedi. 

Kuş, kendisine zamanının kıymetini bilmesi gerektiğini hatırlatarak saat hediye etti.