Bölgesel Amatör Lig, 6. Grupta şampiyonluk mücadelesi veren temsilcimiz Yozgatspor 1959 FK'nın, pazar günü saat 13:30'da Kırıkkale Fikret Karabudak Stadyum'unda yapacağı karşılaşma için Yozgatspor yönetimi maç günü sabahında Cumhuriyet Meydanı'ndan sınırsız araç kaldıracak.

Bu zorlu deplasmanda ve derbi öncesinde yaşanan ve Kırıkkale İl Spor Güvenliğinin aldığı kararla Yozgatspor taraftarlarının alınmayacak olmasının yoğun tepkiler görmesinden sonra bu kararı bozarak Yozgatspor taraftarlarının da maça girebileceği kararı çıkmasının ardından hazırlıklarına başlayan Yozgatspor taraftarlar grubu olan Kızılordu ve Cadde maç için son hazırlıklarını tamamladılar.

Yarın sabahtan itibaren kendilerine sınırsız şekilde tahsis edilen otobüsleri doldurarak adeta Kırıkkale'ye akacak olan Yozgatspor taraftarları kendilerine ayrılan bölümü doldurarak takımlarına şampiyonluk yolundaki zorlu derbi maçında destek olarak takımlarından galibiyet bekleyecekler.

Yozgat dışından Ankara'da bulunan Yozgatspor taraftarları ise takımlarının Kırıkkalespor ile oynayacağı maç öncesinde kendi imkanlarıyla tuttukları otobüsler ve şahsi araçlarla Ankara'dan Kırıkkale'ye hareket ederek takımlarını zorlu mücadele yanlız bırakmayarak destek olacaklar.