Anadolu Sağlık-Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, Regaip Kandili nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Taşkın, 18 Şubat Perşembe gecesini Cuma’ya bağlayan gece idrak edilecek olan Regaip Kandili nedeniyle yayınladığı mesajında, bu mübarek ve kutlu geceye erişmenin mutluluğunu yaşayan İslam âleminin, Allah’ın ihsanı, bereketi ve bolluğundan kullarına ihsanda bulunması için dua edeceğini söyledi.

Arapça bir kelime olan Regâip’in herhangi bir şeyi istemek, arzulamak, ona karşı meyletmek ve onu elde etmek için çaba sarf etmek anlamına geldiğini belirten Taşkın, Müslümanlar için derin anlam ifade eden Regaip Kandilinin, Müslümanların günahlarından kurtulması, bolluk, bereket ve arzularına kavuşması için bir fırsat olduğuna dikkat çekti.

Regaip Kandilinin, İslam âlemi için önemine değinen Necip Taşkın mesajında şunları söyledi: “Huzurun ve kardeşliğin pekiştiği, insanlığın manevi doyuma ulaştığı mübarek üç aylara ve başlangıcı olan Regaib Kandiline eriştik. Peygamber efendimiz (S.A.V) bir hadis-i şeriflerinde “Recep ayı Allah’ın ayı, Şaban benim ayım, Ramazan da ümmetimin ayıdır” diyerek üç ayların dolayısı ile Regaip Kandilinin önemini ifade etmiştir.

Manevi duyguların yoğunlaştığı mübarek üç ayların başlangıcı ve müjdeleyicisi olan Regaib Kandilinin, öncelikle sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diliyorum. Regaip Kandilini ifa ettiğimiz gecede insanların kalbine hoşgörü, iyilik ve sevgi duyguları dolar. Bu aylarda insanlar daha hoşgörülü davranır. Merhamet, yardımlaşma, dayanışma gibi insani duygular insanın çevresini görmesini sağlar. Bu aylarda toplumumuzda var olan iç huzur ve kardeşlik daha da pekişir.

Bu kutlu gün ve gecelerin insanlığın kurtuluşuna sebep olmasını Allah’tan temenni ediyorum. Bütün İslam âleminin Regaip Kandilini kutluyor, bu özel günlerin ülkemiz ve İslam coğrafyasında huzura vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”