Sarıkaya İlçesinde görev yapan, HSYK'nın yaz kararnamesi ile tayinleri Malatya Merkez'e çıkan Cumhuriyet Savcısı Musa Erdem Altınhalka ve Hakime Ayşegül Naciye Altınhalka için veda iftarı verildi.

İlçe Kaymakamlığı ve Sarıkaya Belediyesi'nin Hacı Hasan Bor Parkı'nda düzenlediği veda yemeğinde konuşan Kaymakam Yasin Özcan, memuriyetin bir cilvesi olan bir veda yemeğinde daha bir araya geldiklerini kaydederek, vatandaşların, memleketlerinde dururken kendilerinin de memuriyetleri gereği, görevleri gereği ülkenin dört bir yanında çalıştıklarına değindi.

Özcan, konuşmasını şöyle devam ettirdi: "Ayrılıklar memuriyet bir cilvesidir. Çoğu zaman da hayırlara vesile olan durumlardır. Savcımız ve hâkime hanım ilçemizde kaldıkları süre içerisinde gerçekten değerli çalışmalarda bulundular. Beraberce devletin birliği ve bütünlüğü için çok güzel çalışmalarda bulunduk. Bundan dolayı kendilerine teşekkür ederim. İlçemiz ve ilimiz zaten huzurlu, vatanına milletine bağlı, devletine saygılı bir topraktır. Bu toprağın evlatlarından fazla bir şey beklemiyoruz. Ama tabiat gereği, devletin varlığı gereği adliye teşkilatları bulunmaktadır. Bu vesile ile ilçemizin huzur ve refahı için çalışan, bu manada verdikleri kararlarla adalet dağıtan, sayın hakime hanıma ve savcımıza teşekkür ediyoruz." Özcan, Savcı Altınhalka ve Hakime Altınhalka'ya başarı dileklerini sunarak konuşmasını sonlandırdı.

Belediye Başkanı Av.Ömer Açıkel de ilçede iki yıldır görev yapan Cumhuriyet Savcısı Musa Erdem Altınhalka ve eşi Asliye Hukuk Hâkimi Ayşegül Naciye Altınhalka'nın tayinleri nedeni ile böyle bir veda iftar programı düzenlediklerini belirtti. Davete icabet eden misafirlere teşekkürlerini sunan Açıkel, "Kendilerinin yeni görev yerleri Malatya oldu. Malatya'da da burada olduğu gibi güzel işlere imza atacaklarına inancımız tam. Sarıkaya'nın gönlünde yer edindiler, iz bıraktılar. Gayretli ve başarılı çalışmalarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum." dedi.

Savcı Altınhalka da burada görev yaptıkları için mutlu olduklarını ve herhangi bir sorunla karşılaşmadıklarını ifade ederek bu organizasyonu düzenleyen İlçe Kaymakamı Yasin Özcan ve Belediye Başkanı Av.Ömer Açıkel'e teşekkürlerini sundu.

Hakime Altınhalka da, ilçede güzel bir şekilde görevlerini icra ettiklerini, çalıştıklarını ve çabaladıklarını söyleyerek, bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Daha sonra, Savcı Altınhalka ve Hakime Altınhalka'ya çeşitli hediyeler takdim edildi.