Yozgat Özel Ergin Koleji'nde TEOG planlama semineri, Ortaokul Müdür Yardımcısı Uğuraş Koyuncu ve okul PDR öğretmeni Rukiye Döner tarafından verildi.

Seminerde geçmiş yıllarda izlenen yollar ve başarılardan bahsedilerek, öncelikle öğrencilere TEOG maratonu süresince nasıl bir çalışma planlaması yapmaları gerektiği, sınavlara hazırlanırken en çok dikkat etmesi hususunda bilgiler aktarıldı. Öğrencilerin ardından velilere bilgiler aktarıldı.

PDR öğretmeni Rukiye Döner, bu dönemde özellikle öğrencilerin ergenlik dönemi olduğunu, hassas bir dönemden geçtiklerini belirterek öğrencilere daha anlayışlı davranmaları gerektiğini, nasıl bir yol izlemeleri konusunda bilgiler verdi.

Orta Okul Müdür yardımcısı Uğuraş Koyuncu ise; geçmiş yıllarda alınan TEOG başarılarından bahsederek, bu başarıları üst seviyelere nasıl çıkartılması gerektiğini, elde edilecek başarılarda velinin nasıl katkı sağlayacağı aktarıldı. 2016-2017 eğitim öğretim yılında TEOG sınavına girecek öğrencilerin başarısının kendi gayretlerinin yanında öğretmen ve velinin büyük katkı sağladığını, öğrenci ailesinden de aldığı destekle başarıya daha rahat ulaştığını söyledi. 

Müdür Yardımcısı Koyuncu son olarak, "Eğer bir başarıya ulaşmak istiyorsak öncelikle hedef belirlemeliyiz. Bu hedefe ulaşmak içinse çok çalışmalıyız. Biz okul olarak henüz yeni biten 2015-2016 eğitim öğretim yılı içerisinde gerçekleşen TEOG sınavından hemen sonra öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte çalışmalarımıza başladık. Daha önceki yıllarda da bu tür çalışmalarımız oldu. Nasıl bir üniversite sınavına girecek öğrenci lise birinci sınıftan itibaren çalışmalarına başlıyorsa, bizde okul olarak beşinci sınıf itibariyle başlayarak yedinci sınıfta yoğun çalışmayla öğrencilerimizi hazırlıyoruz. Bu yılda çalışmalarımıza başladık inşallah öğrencilerimiz ve biz okul olarak Yozgat eğitimine büyük katkılar sağlarız" diye konuştu.