Yozgat Belediyesi ve Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Yozgat merkezden 12 lisenin katılım gösterdiği tiyatro festivali final programı gerçekleştirildi.

Tiyatrolar Festivalinin final programına, Belediye Başkan yardımcısı Talip Karslıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Lütfü İbiş ve  vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

Final programında 1. ve 2. sırayı paylaşan okullar oyunlarını birer kez daha sergilediler. Oyunlarının sergilenmesinin ardından katılım gösteren okul müdürlerine plaketlerini İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş takdim etti.

Festivalin birincisi "Çanakkale’de Bekleyen Olmak" oyunuyla Erdoğan Akdağ Fen Lisesi oldu. İkinci sırayı ise Halide edip Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi "Kına Gecesi" adlı oyunla  alırken, 3. sırayı "Komşu Köyün Delisi" adlı oyunuyla Yozgat Anadolu lisesi aldı. Ödüllerini sırasıyla İl Kültür ve Turizm Müdürü Lütfü İbiş, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Belediye Başkan yardımcısı Talip Karslıoğlu’ndan alan öğrenciler, derecelerine göre mp3 çalar ,kol saati ve tablet bilgisayar ile ödüllendirildi.

Ödül takdimi sırasında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, "Çocuklarımızın böylesine yoğun bir teknoloji çağında tiyatro gibi zengin bir sanat dalıyla uğraşması gerçekten çok mutlu edici bir olay. Tabi ki buradaki amaç gençlerimizi yarıştırmaktan ziyade onlarda zengin bir tiyatro kültürü oluşturup sosyalleşmesini sağlamak. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Birinci olan okulumuza ödülünü takdim eden Belediye Başkan yardımcısı Talip Karslıoğlu, "Gerçekten ayırt etmekte zorluk çekilen iki güzel oyun izledik .Biz belediye olarak kültürel değerlere çok önem veriyoruz, ayrıca geleceğimizi yansıtan gençlerimizi de böylesine anlamlı bir kültür dalı olan tiyatro etkinliğiyle uğraştıkları için tebrik ediyorum ve Belediye Başkanımız Kazım Arslan’a böylesine güzel bir salonu Yozgat’ta kazandırdığı için ayrıca teşekkür ederim" dedi.