Trafik Kurallarını Öğreniyorlar

Özel Ergin İlkokulu 4’ncü sınıf öğrencileri Trafik dersinde dışarı çıkarak, bir yayının trafikte hangi kurallara dikkat etmesi gerekiyor, neler yapmaları konusunda uygulamalı bilgi sahibi oldu.
Yayınlanma tarihi: 12 Aralık 2015, Cumartesi günü, saat: 13:34

Yozgat Özel Ergin Koleji İlkokulu 4’ncü sınıf öğrencileri trafik dersinde trafik kurallarını dışarı çıkarak karşıdan karşıya geçmek, ışıkların kullanımı, bir yaya olarak nasıl davranmaları gerektiğini uygulamalı olarak öğrendi. Okul etrafında trafik tabelalarının olmadığını gören öğrenciler, okul müdürüne levha konulması için dilekçe verdi.

Konuya İlişkin açılamada bulunan 4-A sınıf öğretmeni Seyfettin Tok, "Trafik dersinde konumuz Trafik Kurallarına geldi. Öğrencilerle birlikte dışarı çıkarak uygulamalı trafik kurallarının öğrendik. Karıdan Karşıya geçme, Işıklar ve kullanımı vb. çalışmalarımız oldu. Trafik kurallarına uyan bir nesil yetiştiği taktirde ülkemizdeki trafik kazalarının azalacağını düşünüyorum. Okul etrafında trafik tabelalarının olmadığını gören öğrencilerimiz, okul müdürümüz Oğuz Köker'e levha konulması için dilekçe verdi. Müdürümüz de bu güzel davranışlarından ve eksiği görerek kendilerini bilgilendirdikleri için öğrencilerimize teşekkür etti" dedi.

Okul Müdürü Oğuz Köker ise okul olarak eğitim kalitesine çok fazla önem verdiklerini ve bu nedenle bazı dersleri öğrencilere uygulamalı olarak göstermeyi daha faydalı bulduklarını söyledi. Öğrencilerin günlük yaşantıda da işlerine yarayacak bilgileri uygulamalı olarak öğrenmelerinin daha faydalı olduğuna işaret eden Köker, "Bugün 4’ncü sınıf öğrencilerimiz okul kurallarının dışında normal hayatta hepimizin ihtiyacı olan trafik kurallarını öğreniyorlar. Öğrencilerimize bu yaşta trafik kurallarını öğreterek geleceğe daha bilinçli nesiller bırakmış oluyoruz. Ayrıca okulumuz etrafında hiçbir yaya geçidi okul geçidi levhalarının olmamasını öğrencilerimiz fark ederek, bir an evvel giderilmesi adına bize bir dilekçe sundular. Bizde yetkililerle görüşerek çalışmaları başlatacağız” diye konuştu.

Etiketler: yozgat   özel   ergin   kolej   traik   kural   oğuz köker  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki