Traktör denetimleri artırılacak

İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nde, Çarşamba günü yapılan toplantıda, traktör denetimlerinin artırılacağı açıklandı.
Yayınlanma tarihi: 04 Ağustos 2015, Salı günü, saat: 09:37

İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nde, İl Jandarma Komutanlığı, Sağlık İl Müdürlüğü, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Karayolları 65. Şube Şefliği, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı, Akdağmadeni, Boğazlıyan, Yerköy Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği, temsilcileri ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda açıklamalarda bulunan Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Remzi Güney, İlimizde son bir ay içerisinde, traktör kullanıcılarının sebep olduğu (4) trafik kazası gerçekleştiğini ifade ederek, bu kazalarda (6) vatandaşımızın yaralandığını söyledi.
İl genelinde tescilli 29 bin 695 traktör bulunduğunu ifade eden Güney şu açıklamalarda bulundu: “Traktör kazalarının genel olarak, eğitim eksikliği ve yetersiz ışık donanımdan kaynaklandığı tespit edilmiştir.

Eğitim eksikliğinin tamamlanması için Toprak mahsulleri ofisleri ve şeker fabrikaları önünde ürün teslimine gelen traktör sürücülerine yerinde eğitim verilmesi kararlaştırılmıştır.

Karayollarında yapılan denetimlere ilave olarak, özellikle Işık ve Reflektör donanım denetimlerine ofis ve şeker fabrikaları önünde ürün teslimi sırasında da devam edilecektir. Eksiği görülen traktör kullanıcılarına cezai işlem uygulanacaktır.”

Toplantıda tarım aracı ve traktör kullanıcılarının karışmış olduğu kazalar ve kazaların önüne geçebilmek için alınabilecek önlemler ilgili bilgilendirme ve görsel sunumlar yapıldı.

Etiketler: remzi güney   traktör   denetim  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki