Antalya’da yapılan Bedensel Engelliler Badminton Türkiye Şampiyonasında Türkiye 3’üncüsü olan Sorgun Engelliler Umutspor takımı, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’i makamında ziyaret etti.

Şimşek, ziyarette yaptığı konuşmada, Sorgun’un bütün spor dallarında adından söz ettirmeye başladığını, bunun da kendilerini son derece memnun ettiğini söyledi.

Engelliler Umutspor takımının basketbolun ardından badminton sporunda da ilçeyi başarı bir şekilde temsil ettiğini ifade eden Şimşek “Ben insanlarımızın hiçbir engele takılmadan her türlü sporu yapacaklarına ve bunda da başarılı olacaklarına inanıyorum. Bizler daima onların yanında olacağız” dedi.

Sorgun Engelliler Umutspor takımının bu yıl yeni kurulduğu söyleyen Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, “Sorgun’da bu yıl ilk kez kurulan ve Bölgesel Liglerde mücadele eden Sorgun Engelliler Umutspor takımımız, Antalya’da yapılan Türkiye Bedensel Engelliler Badminton Türkiye Şampiyonasında 3’üncü olarak bizleri sevindirdiler” dedi.

Sorgun Engelliler Umutspor Kulüp Başkanı Zeynep Altunkuyu ise, Antalya’nın Manavgat İlçesinde düzenlenen Türkiye şampiyonasına 62 sporcunun katıldığını kaydederek “Şampiyonaya biz ilk kez katıldık. Arkadaşlarımızın bir çoğu bir spor dalının ismini ilk kez duymalarına rağmen büyük bir azim ve gayret gösterdiler. İlk kez katıldığımız bu şampiyonada Türkiye 3’üncüs olma başarısı gösterdik. Bütün sporcularımızı ayrı ayrı kutluyorum” diye konuştu.

Başkan Şimşek’in bugüne kadar her türlü ihtiyaçlarında kendilerine destek olduğunu vurgulayan Altunkuyu, teşekkür etti.

Başkan Ahmet Şimşek ise, “Burası sizlerin, bizim değil. Size yardımcı olurken bunu zevkle yapıyoruz. Talepleriniz olduğu zaman hiç çekinmenize gerek yok, müsterih olun” dedi.

Başkan Şimşek, konuşmaların ardından Engelliler Umutspor Badminton takım kaptanı Süleyman Özdemir ve Tekerlekli Sandalye Baketbol U-19 Milli Takımına çağrılan İsa Arslan’a altın hediye etti.