Yozgat Organize Sanayi Bölgesi'nin (YOSB) kurulmasının ardından YOSB’yi tercih eden ilk firmalardan olan Yeşiloğlu Plastik geçen 17 yılda, genişleyen ürün yelpazesi, gelişen teknolojisi ve sektörde en iyisini yapan firma olma vizyonuyla Türkiye’nin alt yapısını inşa etti.

YOSB içerisinde toplamda 16 bin metre kare alan üzerine kurulmuş olan Yeşiloğlu Plastik, atık su iletiminde, kanalizasyon şebekelerinde ve karayolu menfezlerinde kullanılan Çift Cidarlı HDPE Esaslı Koruge Boruları, PVC Basınçlı Temiz Su Boru ve Ekleme Parçaları ve Polietilen Basınçlı Temiz Su Boruları ile Edirne’den Kars’a Türkiye’nin birçok il, ilçe, kasaba ve köyünde alt yapıyı inşa etti.

Ülkemizle Birlikte Büyüdük
Yeşiloğlu Plastik firmasını 1999 yılında kaliteli, verimliliği yüksek ürünler sunabilmek ve ülke istihdamına, ekonomisine katkı sağlamak amacıyla kurduklarını ifade eden firma ortaklarından Efdal Yeşiloğlu, “PVC Basınçlı Temiz Su Boru ve Ekleme Parçaları ve Polietilen Basınçlı Temiz Su Boruları ile üretimine başladığımız firmamızda ürün çeşitliliğini daima hedef edindik ve ürün yelpazemizi sürekli genişlettik. Bunun yanında ivmemizi de sürekli olarak yukarı çekmeye çalışıyoruz. Kurulduğumuz günden bu güne kadar hiçbir zaman Türkiye’nin geleceğine yönelik endişe duymadık. Her zaman büyüyeceğine ve bölgemizde bugün olduğu gibi etken bir güç olacağına inanarak hareket ettik ve planlarımızı buna göre oluşturduk. Sadece fabrika bazında değil; aynı zamanda kurumsallaşma gayretimizle bugünlere geldik. Kendimizi firmamızla beraber büyütmenin ve geliştirmenin yollarını aradık. Kadrolarımızı bunlara göre dizayn ettik” diye konuştu.

Türkiye’nin Alt Yapısını İnşa Ettik
Alt yapı sektörünün ihtiyaçlar doğrultusunda çalışmalara hız verdiklerini söyleyen Efdal Yeşiloğlu, “2007 yılında ürün yelpazemize atık su iletiminde, kanalizasyon şebekelerinde ve karayolu menfezlerinde kullanılan Çift Cidarlı HDPE Esaslı Koruge Boruları da ekledik. Daha çok kamu kuruluşları ve müteahhit firmalarla çalışıyoruz. Üretimini yaptığımız ürün çeşitlerimiz ile alt yapı projelerinde ihtiyaçlara cevap veriyoruz. Bunun yanında satıcı firmalarla bölgesel olarak çalışıyoruz. Bugün geldiğiniz noktada ise Türkiye’nin Edirne’den Kars’a her bir köşesinde bizim Yozgat’ta ürettiğimiz içme suyu ve kanalizasyon şebeke ürünleri kullanılıyor. Türkiye’nin alt yapısını inşa ettik diyebilirim. Sadece Türkiye değil başta Türk Cumhuriyetleri olmak üzere birçok ülkeye de aracı firmalarla ürünlerimizi gönderiyoruz. Bu alanda ülkemizde olduğu gibi dünyada da söz sahibiyiz” dedi.