Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından Yozgat’ta düzenlenen ‘Ürün ve El Sanatları Fuarı’ yoğun ilgi görüyor. 

Türkiye'nin 38 farklı ceza infaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürünün sergilenip satışa sunulduğu fuar Yozgatlıların akınına uğradı.

Yaz kararnamesiyle Samsun Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Yozgat Eski Başsavcısı Ahmet Yavuz, fuarda açılan stantları gezerek görevlilerden bilgi aldı. Başsavcı Yavuz, Adalet Bakanlığı Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde İşyurtları Kurumunun organizasyonunda gerçekleşen bu fuar Yozgat için bir ilk olmasının ötesinde Yozgat halkına kaliteli ürünü de sunmayı beraberinde getirdiğini söyledi. Fuarın Yozgat’a açılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Başsavcı Yavuz, “Bizim de ufak olsa katkılarımız oldu. Yozgat’ta son yaz kararnamesiyle tayinimiz Samsun’a çıkmasına rağmen emeğimizin geçtiği bir fuarın açılışının organizasyonunda bulunmak üzere Yozgat’a geri döndüm iki gündür buradayım. Gerçekten katılımın çok yüksek ve alışverişin canlı hareketli olduğunu gördük. Adalet bakanımızın himayesinde gerçekleşen bu organizasyon Yozgat’a yargı camiamıza ve tüm halkımıza hayırlı olsun.” dedi.