Yozgat ESKKK seçimli mali genel kurulunda Uğur Bektaş güven tazeledi. Yimpaş AVM Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurula kooperatif üyesi 650 esnaf katıldı.

Yozgat İl Ticaret Müdürü İbrahim Akdaş, genel kurul ile ilgili olarak üyeleri bilgilendirdi. Daha sonra genel kurulu yönetmek üzere divan heyeti belirlendi. Muhittin Köksal, İlhami Bakıcı, Yaşar Özayan ve Hüseyin Koç oy birliği ile divan heyetine seçildi.  Genel kurul toplantısında 2017 ve 2018 yılı faaliyet ve denetim kurulu raporları okunup oylandı. Daha sonra 2019 tahmini bütçesi belirlendi.

Daha sonra yeni yönetim ve denetim kurulu seçimlerine geçildi. Genel kurulda 2019 ve 2020 seçimleri birleştirilerek 2021 yılında yapılması oy birliği ile kabul edildi. Yeni yönetim ve denetim kurulu seçimleri açık oyla gerçekleştirildi. Seçimlerde Uğur Bektaş, Mehmet Gönül, M. Atilla Saygı, Hürriyet Gür ve Murat Nefesli yönetime seçildiler. Osman İçme ve Nuri Tinel ise denetimde görev aldılar.

Yozgat ESKKK Başkanı Uğur Bektaş, kooperatifin asıl sahiplerinin esnaf ve sanatkarlar olduğunu belirterek, hizmet için görev aldıklarını söyledi. Esnafın dert ve sorunlarının çözümü için gayret gösterdiklerine değinen Bektaş, “Sizlerin olduğu yerde bizler varız. Yozgat esnaf ve sanatkarlar kredi kefalat kooperatifine ve yönetimine sahip çıktınız Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Piyasa şartlarında finansman sıkıntısı çeken esnaflara, Uğur Bektaş’ın girişimleriyle iki ay içerisinde 16 milyon TL kredi dağıtılacak.

Esnaf ve sanatkara yaklaşık 50 milyon lira kredi kullandırdıklarını belirten Bektaş, “2019 yılındaki hedefimiz 100 milyon lira olacak. Biz Yozgat esnaf ve sanatkarına daha nasıl bir fazla krediyi getirir sizlere bunu dağıtırsak biz bunun peşindeyiz. Öncelikle hemşehrimiz olan hem genel başkanımız Sayın Abdulkadir Akgül beye sonsuz teşekkür ediyoruz. Bugüne kadar kooperatifimize hiçbir desteğini eksik etmemiştir, bundan sonra desteğini çekmeyecektir. Genel başkanımız Ocak ve Şubat aylarında kullandırılmak üzere 16 milyon TL tutarında plasman sağlamıştır. Yozgat esnafını rahatlatacaktır. Dosyası yapılanlar alacaktır. Bu vesile hepinize hayırlı bol kazançlar diliyorum” dedi.