Yozgat Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından Ülkü Şehit Yusuf İmamoğlu’nun “Ahde Vefa İmandandır” sözünden yola çıkarak esnafa siftah parası ve mektup bıraktılar. 

Ülkü Şehit Yusuf İmamoğlu’nun şahadete erdiğinden cebinden çıkan 35 kuruşun anısına Yozgat Ülkü Ocakları tarafından Cuma sabahı tüm esnafa siftah parası bırakıldı. 

Ülkü Ocakları Başkanı Duran Küçükduman: “Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanlığı olarak Yozgat’taki 500 esnafımıza siftah paramızı bıraktık. Atalarımız, “Siftahı hayır duası ile alınan para berekettir” derler. Ticaretinizin bereketli, rızkınızın bol olması temennisi ile atalar deyişine hürmeten günün ilk siftahını hayır dualarımızla bizler yapmak istedik. Yüce Yaradan’ın tüm esnaf ve sanatkârlarımıza Hazreti Peygamberimizin ticaret ahlâkını vermesi temennisi ile. Hayırlı günler, helal kazançlar diliyorum. Ülkücü Şehidimiz Yusuf İmamoğlu’nun şehadete erdiğinde cebinden çıkan 35 kuruşun anısına gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik vesilesiyle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu. Esnaflar bu durumdan oldukça duygulandıklarını ve örnek alınması geretiğini dile getirdiler.