Yozgat Ülkü Ocağı Bayanlar Birimi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla dikkat çeken ve anlamlı bir etkinliğin altına imza attı. Cumhuriyet Alanı’nda bir araya gelen Yozgat Ülkü Ocağı mensubu bayanlar tecavüz, taciz ve şiddete maruz kalan ve hayatına son verilen kadınların yüzlerini simgeleyen maskeler takarak, kamuoyuna önemli mesaj verdi.

Yozgat Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi Başkanı, her gün sapık zihniyetlere verilen körpe canların, kadını ve anayı unuttuğumuzun en aşikar örneği olduğunu belirterek, "Şanlı tarihimizin "Sen bir kadın değil, sen bir anasın" diye seslendiği Türk kadını bugün otobüslerde, okullarda, sokaklarda ve evlerinde dahi tecavüze uğrayıp hunharca katledilmektedir. Önce anaya ve kadına olan saygı toplumdan sökülüp alınmış, milletin temel taşı aile kavramına gölge düşürülmüştür" dedi.

Ülkeyi bu hale getiren sebeplerin iyi analiz edilmesi gerektiği vurgulanan açıklamada, "Geleneklerden uzaklaşılması, yozlaşan kültür, yüz çevrilen ve unutulan Türk tarihi bu cinayetlerin sanıklarıdır. Türk tarihine bakıldığında savaş meydanında düşmana göklerden ölüm yağdıran ilk kadın savaş pilotu Sabiha Gökçen'i, kurtuluş savaşında istiklal madalyasına layık görülen Nezahat Onbaşı'yı ve nice kadın kahramanları ve kutlu anaları görürüz. Biz Yozgat Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi olarak haykırıyoruz. Biz Türk kadınıyız yerlerde sürüklenmeye, tecavüze ve cinayete değil, omuzlar üstünde göklere yükselmeye layığız” denildi.