Üniversite Öğrencilerine Proje Yazma Eğitimi

Vali Kemal Yurtnaç’ın talimatları doğrultusunda Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından TR72 Bölgesi 2014 - 2023 Bölge Planı çerçevesinde Yozgat’ta 'Proje Okulu' eğitimleri başladı.
Yayınlanma tarihi: 27 Şubat 2017, Pazartesi günü, saat: 13:21

ORAN Kalkınma Ajansında devam eden ve üniversite öğrencilerinin ağırlıklı olarak proje yazma eğitimi altığı proje okulunu ziyaret eden Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, burada alınan eğitimlerin öğrencilerin iş hayatına atıldıkları zaman önemli katkılar sağlayacağını söyledi.
 
Vali Yurtnaç, işbirliği ve ortaklık kültürünün geliştirilmesi, üniversite-sanayi işbirliğine katkı sağlanması, diğer bölge ve illerle rekabet edilebilirliğe katkı sağlanması amacıyla “Proje Okulu” başlığı altında proje çalışmasına başladıklarını kaydetti.
 
ORAN Kalkınma Ajansının Yozgat, Kayseri ve Sivas’ta projeler yaptığını hatırlatan Vali Yurtnaç, “Şimdiden proje yapma mantığı ile gençlerimizi ileriye hazırlarsak çalıştıkları kurumlarda gerek Avrupa Birliği gerekse bizim bakanlıklarımızın verdiği desteklerden rahatlıkla yararlanma imkanı bulurlar. Bu eğitimleri gerek kamu kurumlarında işe başladığınızda gerekse özel sektörde iş hayatına atıldığınızda kullanmanız sizin yararınıza olacaktır” dedi.
 
Vali Yurtnaç daha sonra öğrencilerle bir süre sohbet etti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 2 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki