Bozok Üniversitesi 10. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında. Bozok Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nun koordinatörlüğünde, Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali, sahnelenen “Alevli Günler” adlı tiyatro oyunuyla start aldı.

Dünya Tiyatrolar Günü kapsamında çeşitli üniversitelerin tiyatro topluluklarının katılımıyla gerçekleştirilen ve cuma gününe kadar sürecek olan tiyatro festivalinin ilk konukları İstanbul Halk Tiyatrosu oyuncuları Cem Davran, Erkan Can, Bahtiyar Engin, Tuğçe Kıltaç, Yıldıray Şahinler sergiledikleri “Alevli Günler” adlı iki perdelik oyunla tiyatro severlerle buluştu. Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde sergilenen tiyatro oyununa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse çok sayıda akademik, idari personel ile öğrenci ve halk katıldı.

“Alevli Günler”,çocukluluğundan beri ayrılmamış üç kafadarın, farklı olana yaşam hakkı vermeyen düzenle yaşadıkları, anlaşmazlık ve anlayışsızlıklarla dolu komik olayların konu edindiği oyun, izleyenleri kahkahaya boğdu.

Tiyatro oyununun sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse oyuncuları tebrik ederek çiçek ve plaket takdim etti. Oyuncu Cem Davran Yozgat’ta coşkulu tiyatro severleri görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Tiyatroyu sevelim sevdirelim” mesajı verdi.