Yozgat Üretici Kadınlar Dayanışma Derneği, Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON) ortaklığında düzenlenen "Üretim ve Verimliliğin Artırılması" semineri yapıldı.

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenene seminere, Vali Yardımcısı Yavuz Güner, Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, BAŞKON Genel Başkanı Mehmet Akyol, daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Seminer öncesi konuşma yapan Rektör Karacabey şunları söyledi: “Biz kültür olarak şuna inanıyoruz dünya hayatı geçicidir ama ;bizim dünyada kalış süremiz adımızın kalış süresiyle eşit olmamalıdır. İnsan bu dünyadan ayrıldıktan sonra onunla ilgili her şey bitiyorsa dünyada kalıcı bir şey bırakmamış demektir. Bu yüzden bizden sonra bizim dışımızdakilere katkısı olacak bir eser bırakmak zorundayız. Üretici olmak elbette bizim insanımızın temel özelliğidir. Özelliklede kadınlarımızın temel özelliğidir. Esas itibariyle zaten toplumda eğer kadınlar bu özelliğini yitirmiş ise toplumun geri kaldığının resmidir. Ürettiğini tüketmek değil  ürettiğini başkalarıyla paylaşmak için üretmek ve tüketimi sınırlandırarak üretimi artırmak bizim toplumumuzun  özelliklede bu topluma katkı sağlayan kadınlarımızın asli özelliği olmalıdır. Bu vesileyle bu derneği kuran ve topluma örnek olmak isteyen Yozgat Üretici Kadınlar Dayanışma Derneği temsilcilerine hem teşekkür ediyor hem başarılar diliyorum.” 

BAŞKON Genel Başkanı Mehmet Akyol başkanlığındaki seminerde kadının toplumsal hayatımızdaki üretim ve verimlilikteki rolü  detaylı olarak ele alındı.