Yozgat Valisi Kadir Çakır, 18 – 24 Mart Yaşlılar Haftası münasebetiyle, Alparslan Türkeş Huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret etti.

Yaşlılarla tek tek ilgilenerek sohbet eden Vali Kadir Çakır, burada yaptığı konuşmada, “Sizler buranın sahibisiniz. Allah hepinize sağlıklı, sıhhatli, imanlı, güzel ömürler versin. Huzurunuzu, birliğinizi, dirliğinizi bozmasın. Sizlerin duası sayesinde Allah ülkemizi bütün belalardan korusun. Sizleri burada iyi ve huzurlu gürdüm, mutlu oldum. Sizlerin üzerinde emeği olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ne olursa olsun, insan bakımı kolay bir iş değil. Devletimizden Allah razı olsun. Güzel yerler yapılmış, güzel insanlar görevlendirilmiş, çalışanlarımız sizlere elinden geldiğince en iyi şekilde bakmaya çalışıyor. Bende sizin bir evladınızım, bundan hiç şüpheniz olmasın. Ara ara gelir sizlerle zaman geçiririm. Sizlere de kapımız her zaman açık. Ne zaman neye ihtiyacınız olursa biz sizin emrinizdeyiz. Allah sizlere hayırlı uzun ömürler versin, başımızdan eksik etmesin. Sizlerde dualarınızı eksik etmeyin.” dedi.

Huzurevi sakinleri ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Vali Kadir Çakır’a kendilerini unutmadığı için teşekkür ettiler.

Rehabilitasyon Merkezinde incelemede bulundu
Huzurevi ziyaretinin ardından Rehabilitasyon Merkezi’ne geçen Vali Kadir Çakır, burada kalan bakıma muhtaç vatandaşlarla sohbet edip, yetkililerden bilgi aldı.