Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü ve Polis Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Valimiz Kadir Çakır, emniyet teşkilatımızın Türkiye'de huzur ve güven ortamının sağlanmasında hayati önemi olan kurumlardan birisi olduğuna dikkat çekti.

Vali Çakır mesajında şunları söyledi;
“Türk Polis Teşkilatı; kutsal topraklarımızın dört bir tarafında büyük bir özveri ile ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, halkımızın can ve mal emniyetini koruma, kollama, huzur ve güven ortamını tesis ve temin etme, suç işlenmesini önleme ve işleyenleri adalete teslim etme hususunda çok büyük bir özveriyle gece gündüz demeden başarılı bir şekilde 174 yıldır çalışmaktadır. Böyle bir mesleğin icrasının da elbette bazı zorlukları olmaktadır. Halkın güvenliğini sağlamak ve onları korumak kolay değildir. Bu açıdan bakınca, teşkilatın ne kadar önemli bir görev üstlendiğini görmekteyiz. Polislerimize bu zorlu görevde yardımcı olunması gerektiği bilincinde olmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Polis Teşkilatımızın 174. Kuruluş yıldönümünü tebrik ediyor, tüm polislerimize görevlerinde üstün başarılar diliyorum. Bu uğurda can veren kahraman şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, teşkilatımıza, ailelerine ve geride kalanlarına sabırlar diliyor, gazilerimize sağlıklı ve uzun bir ömür geçirmelerini temenni ediyorum.”