Bakanlar Kurulu kararı ile Yozgat Valisi olarak atanan Vali Kemal Yurtnaç görevine başladı.
 
Valilik önünde İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Vali Yardımcıları Yavuz Güner, Gökhan İkitemur ve Adnan Daldal ile kurum müdürleri tarafından karşılanan Vali Yurtnaç daha sonra basın açıklaması yapmak üzere Valilik toplantı salonuna geçti.

Vali Kemal Yurtnaç burada yaptığı açıklamada Görev anlayışı  ve öncelikleri konusunda bazı hususlara değinerek, “1 Haziran 2016 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararı ile atandığım Yozgat Valiliği görevime, 10 Haziran 2016 tarihi itibariyle başlamış bulunuyorum. Bilindiği gibi demokratik devlet, emreden buyuran bir irade değil, tam aksine, bir hizmet örgütüdür. Devlet bir toplumsal sözleşmenin ürünüdür ve halktan aldığı yetkiyi halkın yararı için kullanır. 

İlimizin potansiyelini analiz ederek, tarımsal sanayii, hayvancılık ve sağlık turizminde hareketliliği sağlayacak, eğitim ve öğretim kurumlarımızın niteliklerini yükseltip, ilimizin kültürel ve fiziksel altyapısını güçlendirmek için tüm ekibimizle hep canla başla çalışacağız. 
 
Hükümetimizin kalkınma ve gelişme politikaları çerçevesinde, hizmet heyecanı ve coşkusu içinde ilimizin sorunlarını çözen, bürokratik engelleri kaldıran, müteşebbisi teşvik eden, hak, adalet ve pratik çözümleri öne alan bir mesai anlayışı dileğiyle, ilimiz halkına ve tüm çalışanlara merhaba diyorum. Rabbim utandırmasın” dedi. 

Yozgat Valiliği görevini layık görülmenin onurunu ve mutluluğunu yaşadığını belirten Vali Yurtnaç, bu görevi vatan olan borcunu ödeme anlayışıyla yürüteceğini dile getirdi.